PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=740444}

Więzień labiryntu: Lek na śmierć

Maze Runner: The Death Cure
6,6 65 339
ocen
6,6 10 1 65339
4,5 4
oceny krytyków
Więzień labiryntu: Lek na śmierć
powrót do forum filmu Więzień labiryntu: Lek na śmierć

Film a książka

ocenił(a) film na 8

Zawsze lubię wierne odwzorowanie książki na ekranie. Tu twórcy odważyli się na poważne zmiany i właściwie zrobili zupełnie inną historię. Szacunek za odwagę. Bardzo lubię trylogie Dashnera, ale ostatnia część słabo by wypadła na ekranie (moim zdaniem). A teraz mamy i świetną książkę i dobry film. Oczywiście nie brakuje głupot, typu trafiania pociskami we wszystko, tylko nie w cel, ale bardzo dobrze się to ogląda :D

ocenił(a) film na 6
akalka111

Film pewnie bardziej by się podobał gdyby właśnie nie znalo się wcześniej książki. Na szczęście już dawno skończyłem trylogię Dashnera, ale to co mi najbardziej zapadło w pamięci to zupełnie inny klimat Prób ognia. Już od samego początku film był nastawiony na akcję, popisy kaskaderskie i głośne efekty. Fabuła też zaczęła odbiegać od pierwowzoru dosyć poważnie od drugiej połowy. W trzeciej części natomiast tych różnic było już zbyt wiele. Największe miasto, czyli ostatni bastion ludzkości pokazany nieźle, ale bez poparzeńców wyszło średnio. Niepotrzebne wybuchy, fajerwerki. Ładnie się to wszystko ogląda i można wyjść z kina zadowolonym pod warunkiem potraktowania tego jako luźnej ekranizacji.

ocenił(a) film na 6
freepick

feeling the same. przeczytane 3 lata temu (po MR2 musiałam znać koniec^^) i teraz zastanawiam się tylko, czy żałować przeczytania książki, czy nie..

ocenił(a) film na 8
akalka111

Nareszcie ktoś, kto myśli podobnie jak ja. Druga filmowa część jest dla mnie ogromnym rozczarowaniem. To najgorzej zekranizowana część z całej trylogii. Co do Leku na śmierć, mam mieszane uczucia. Niby wyszła odrobinę lepiej niż Próby Ognia ale wciąż mi czegoś brakowało. Może jest to wynik zbyt małej liczby Poparzeńców? Nie mniej jednak ten film daje nam możliwość pożegnania się z bohaterami na całkiem dobrym poziomie.

akalka111

film lepszy!! tak wspaniale odwzorowali świat i bohaterów, cały kilmat, ze te nowości to wrecz gratka dla fanów co oni ciekawego stworzyli z tej historii

ocenił(a) film na 6
akalka111

Zabrałam się za czytanie książek po drugim filmie, zaraz przed premierą 3. Byłam mega ciekawa zakończenia w filmie, bo wiedziałam już po 2 części, że pójdą całkowiecie w inną stronę. Właśnie skończyłam 3 część i albo się zagapiłam, albo to zakończenie nie miało sensu. Miasto zrobiło buum, a oni uciekli na jakaś bezppieczną wyspę? I tyle?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones