PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724371}

Więzień labiryntu: Próby ognia

Maze Runner: The Scorch Trials
6,5 130 254
oceny
6,5 10 1 130254
4,6 7
ocen krytyków
Więzień labiryntu: Próby ognia
powrót do forum filmu Więzień labiryntu: Próby ognia

Czytając książkę zupełnie inaczej ją sobie wyobrażałam. Mam wrażenie, że nie ja jedyna.

ocenił(a) film na 8
MeGusta_AM

Owszem, nie ty jedna, ja również. Jako blondynkę z długimi włosami, przede wszystkim. Aa nie jako krótkowłosą brunetkę. Nawet jeśli zagra świetnie, cały film będzie mi to przeszkadzało pewnie. No ale trudno.

Emkam99

Chyba brunetkę .Brenda w książce jest brunetką z długimi włosami , a nie blondynką .

ocenił(a) film na 10
MeGusta_AM

w roli Brendy chętnie zobaczyłabym np.Lucy Hale, albo Shelley Hennig ,w Rosie Salzar nic mi nie przypomina Brendy, powinna być wyższa ,mieć długie brązowe włosy i ładną, kobiecą sylwetkę ,podczas gdy Rosa przypomina bardzie chłopaka niż dziewczynę i nwm czy te straty nadrobi niewątpliwą świetną grą aktorską

ocenił(a) film na 10
Nbatman

dokładnie !

Nbatman

Zgadzam, się z tobą w 100 %.

MeGusta_AM

Rosa Salazar nie jest brzydka i nie widziałam chyba filmów z nią więc nie wiem jak stoi jej aktorstwo, ale zdecydowanie nie tak wyobrażałam sobie Brende. Zacznijmy od tego, że jeśli stanie obok Teresy nie widzę jak Thomas może wybrać ją (jakkolwiek to płytko zabrzmi). Choć to pewnie kwestia gustu...
Z drugiej strony nie wiedziałam kto zagra Thomasa i przez myśl nie przeszedł mi Dylan, a jednak jestem jego fanką i się nie zawiodłam. Może Rosa jakoś miło mnie zaskoczy.

ocenił(a) film na 4
revira

Wątpię żeby nawet gra aktorska jej pomogła. Nie sądzę, że jest brzydka, bo nie jest, ale chyba każdy się zgodzi, że postać Bredy powinna mieć przynajmniej długie włosy. Niestety, ale zwolenniczki i zwolennicy serii książek najpewniej nie polubią tej postaci w filmie.

MeGusta_AM

Jestem świeżo po seansie i powiem Ci, ze podobała mi się w roli Brandy. Gdyby dać tam jakąś blond cizie, nie pasowałaby mi do obrazka. Krótkie włosy, karabin w łapach i wio. Laska, która przetrwała w świecie, który się skończył. Lubię tę wersję o wiele bardziej. Ale w sumie w książce była kimś zupełnie innych (w każdym znaczeniu tych słów).

ocenił(a) film na 4
revira

Mi też się podobała. Myślałam, że jej wygląd bardzo mi będzie przeszkadzać, ale w porównaniu z tym co reżyser zrobił z filmem to ona była jak perełka. Z zachowana myślałam, że będzie trochę bardziej spontaniczna, ale fajnie zagrała.

MeGusta_AM

Akurat nie czytałem książki więc nie ubolewam na jej wyglądem ;) - Natomiast pasowała mi do tej roli, przy nie Teresa jest jednak dość miałka .

ocenił(a) film na 3
MeGusta_AM

Ja sobie myślałam, że będzie miała długie, brązowe, kręcone włosy i dość ciemną karnację - tak z resztą była opisywana w książce.

vairana12

Ja za to wyobrażałam sobie Brendę mniej więcej tak:
brązowe włosy do ramion
duże brązowe oczy
włosy lekko falowane
opalona skóra
smukła i wysportowana sylwetka
Nie wiem czemu ale nie jestem przekonana do filmowej Teresy.Co prawda niby wszystko się zgadza (ciemne włosy,niebieskie oczy), ale i tak inaczej ją sobie wyobrażałam

ocenił(a) film na 3
abcdefghijk_2

Według mnie akurat Teresa ma dobrą filmową wersję, aktorka która ją gra bardzo do niej pasuje

vairana12

Każdy ma inną wyobraźnię i inne gusta.Akurat Teresa mi się nie podobała,ale nie wiem czemu.W każdym razie każdy ma inne zdanie.

abcdefghijk_2

Tyle, że w książce Teresa została opisana jako piękna dziewczyna, a w filmie...no cóż, według mnie daleko jej do pięknej, ale to już zależy od gustu.
Zaś filmowa Brenda to kompletny niewypał, ani z wyglądu, ani nawet z zachowania.

Zuza88

Dokładnie! Kaya Scodelario jak dla mnie jest ... dosyć przeciętna, ani brzydka, ani piękna.Ja wyobrażałam sobie że Terese zagra np. Jade Ramsey lub Malese Jow . Natomiast jak dla mnie do roli Brendy pasowałaby najbardziej Maia Mitchell.

ocenił(a) film na 7
abcdefghijk_2

Jade Ramsey? YYY... Do pięt Scodelario nie dorasta. A Malese jedyne przy niej ujdzie. Dla mnie Kaya jest ideałem i nie znam nikogo kto twierdziłby, że jest chociażby przeciętna. Jest zajebista.
No ale cóż, fakt, kwestia gustu.

everdelayed

Tak wyobrażałam sobie Teresę z wyglądu.Chodź jak dla mnie obie aktorki dałyby radę w zagraniu Teresy.Jeśli chodzi o osoby które uważają ją za przeciętną to jest ich jednak dużo...chodź w sumie dużo jest i tych którzy uważają że jest piękna.Kwestia gustu.

everdelayed

Chyba żartujesz. :)

MeGusta_AM

Książka jest zupełnie inna niż jej filmowy odpowiednik gdzie (choć jeszcze nie widziałam) widząc po zwiastunie nic się totalnie nie klei "klumpa".
Nie wiem czy obejrzę film z tak dużym zainteresowaniem jak pierwszą cześć, po której dopiero dopadłam książkę ale sądząc po wszystkich komentarzach raczej nie mam się niczego specjalnego spodziewać. Mam nadzieję że chociaż 3ciej części nie spierniczą o ile zrobią ekranizację i reżyser choć w 80% będzie się trzymał odpowiednika książkowego.

ocenił(a) film na 4
kamyczek_ks

Na pewno trzecią część spieprzą. Tutaj mam już 100% pewność. W Próbach Ognia nie było "Prób Ognia" tylko szukanie Prawej Ręki o, której nic nie powinni jeszcze wiedzieć. Tak dużo wątków zmienili, że niemożliwe jest żeby kontynuacja była podobna do książki.

użytkownik usunięty
MeGusta_AM

ja jeszcze wprawdzie książki nie czytałem ale się przymierzam to zobaczę co zniszczyli w drugiej części. Pierwszą książkę czytałem, i nie podobały mi się zmiany w pierwszej części.

Co do Brendy jak dla mnie świetna, fryzurę ma może inną ale ogólnie lubię ją. Z kolei irytowała mnie postać Teresy która przypomina mi K stewart której nie znoszę. Na razie film oceniam pozytywnie ale po przeczytaniu książki, może się to zmienić.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 2

Jest brzydka i męska, dlatego się podoba pedałom.

ocenił(a) film na 8
nemo999

czyli tobie?

ocenił(a) film na 5
MeGusta_AM

Książka o niebo ciekawsza. W filmie zmieniony każdy watek..

sylwucha18

Jeśli spojrzeć na film jako film sam w sobie to był dobry, ale jeśli spojrzeć na niego jako ekranizacje książki? Powiedziałam "że co?", bo w sumie nie wiem czy można to nazwać ekranizacją, jeśli nie ma z książką prawie nic wspólnego.

MeGusta_AM

Brenda to mały pikuś, czy resztę książki tak sobie wyobrażałaś ??? ;-)

ocenił(a) film na 4
_j_w_

Tego co zrobili z filmem wolę nie komentować. Powiem tylko jedno "Jeden wielki klump"

MeGusta_AM

To nie czytaj książek tylko oglądaj filmy. Jezu, jak ja nie znoszę takich porównań!!! Albo czytasz albo oglądasz. I koniec tematu. Po co te prównania

ocenił(a) film na 4
martinn803

Ekranizacje mają to do siebie, że powinny być chociaż w małym stopniu wierne książką. Tak więc porównanie filmu do książki jest na miejscu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones