PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119844}

Wiadomości bez cenzury

The Onion Movie
6,5 15 373
oceny
6,5 10 1 15373
Wiadomości bez cenzury
powrót do forum filmu Wiadomości bez cenzury

Mimo iż lubię głupie, amerykańskie komedie , to przy tej prawie w ogóle się nie śmiałem. Nie wiem , może te "żarty" do mnie nie przemawiały? Może ich nie rozumiałem?

ocenił(a) film na 8
tom1986

Prawdopodobnie chodzi o te drugie i nie mam do ciebie o to wyrzutów bo takie założenie miał ten film, żeby zrozumieli go ci, którzy interesują się jako tako kulturą amerykańską więc jest to parodia. Tak samo jak swojego czasu był film "Szklanką po łapkach", który jest śmieszny ale jest przezabawny gdy oglądało się wcześniej "Szklaną pułapkę". Tak samo "Jajcarski Park" i "Jurajski Park" albo chociażby wszystkie części "Krzyku" i "Scary Movie".

użytkownik usunięty
pachomir

Nienawidzę amerykańskich komedii, ale zdarza mi się którąś obejrzeć. Ot, z nudów. Dla zabicia czasu. Albo po prostu, by upewnić się, że w dalszym ciągu ich nie lubię.
Wczoraj udało mi się wytrzymać do końca na Idiocracy.
Onion Movie wyłączyłem po 15 minutach.
Prawdopodobnie "not maj stajl", nie mam do nikogo wyrzutów, lecz...
Ludzie, szanujcie się i nie szastajcie "arcydziełami" na lewo i prawo.
Nalegam! :-)

ocenił(a) film na 10
tom1986

nie macie pojęcia o życiu i że trzeba mieć do wszystkiego dystans, film jest naprawdę śmieszny momentami mnie powalał z nóg, wystarczy być tylko inteligentnym, aby zrozumieć co parodiowały świetnie dopracowane gagi

ocenił(a) film na 8
tom1986

Ten film był w pewnym sensie odbiciem amerykańskiej kultury w krzywym zwierciadle. Jak dla mnie miał ukazać jak umysł przeciętnego USAMANA jest wyprany i zdemoralizowany.
Najciekawszy jest pierwszy moment kiedy został przerwany film, by omówić o co chodzi: pojawia się 2 krytyków, pierwszy z nich mowi trafnie całą prawdę o filmie, drugi mówi, że taki humor jemu się nie podoba i pojawia się 3 koleś, czyli zwykły człowiek, ktory w obsceniczny sposób pokazuje jak mu się spodobał film i humor w nim zawarty.
Trzeba przyznać, że autorzy filmu chcieli udowodnić poziom intelektualny Amerykanów w tej głupiej komedii i jak dla mnie to im się udało.

ocenił(a) film na 3
tom1986

hm, mam podobne zdanie. przez większość filmu siedziałam z kamienną wręcz miną, chociaż muszę przyznać, że był jeden tekst, który mnie powalił. ale cóż znaczy jeden dobry żart na cały, w zamierzeniu śmieszny, film?

ocenił(a) film na 3
jagna007

taaa, mam podobne zadanie, jak ktoś "na górze", a nie sam mój "przedmówca". filmowi dałam 3, nie wiem, czy nie za dużo...

ocenił(a) film na 8
jagna007

No coz, nie każdego to bawi nie kazdy zrozumie. Pewnych filmów nie mozna traktowac dosłownie i ten do nich nalezy.

ocenił(a) film na 9
tom1986

"Mimo iż lubię głupie, amerykańskie komedie , to przy tej prawie w ogóle się nie śmiałem"

Bo to nie jest głupia komedia.

ocenił(a) film na 9
gesoX

bardzo dobre stwierdzenie!
Ten film w cale nie jest taki glupi na jaki wyglada. Wysmiewa nie tylko spoleczenstwo amerykanskie, ale takze media same w sobie. Spojrzcie jakie pierdoly sa gadane w telewizji!
Osobiscie po obejrzeniu tego filmu nie odnioslem wrazenia: "ale to spoleczenstwo jest glupie" tylko raczej "ten film idealnie pokazuje wartosc informacji, jakie media serwuja nam na codzien". To, co pokazuja wiadomosci jest tak samo wazne jak to, co bylo pokazane w tym filmie.
The Onion nie jest glupi.
A co do samego humoru to mi sie podobal.
Ogolnie daje mu 8.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones