PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=763812}
7,4 56 298
ocen
7,4 10 1 56298
7,0 15
ocen krytyków
Wind River. Na przeklętej ziemi
powrót do forum filmu Wind River. Na przeklętej ziemi

Szeryf z rezerwatu Indian wynajmuje łowcę (Jeremy Renner) ze Służby Połowu i Dzikiej Przyrody (FWS), aby ten odstrzelił pumę zabijającą zwierzęta hodowlane tubylców. Tropiąc drapieżnika w zimowym interiorze natrafia nieoczekiwanie na bose ciało dziewczyny, mieszkanki rezerwatu. O niespodziewanym znalezisku powiadomione zostaje FBI, które przysyła na miejsce swojego człowieka. W toku śledztwa ma zbadać , czy doszło do tragicznego wypadku, ataku dzikiego zwierzęcia, czy może jednak do morderstwa. Śledztwo przynosi nieoczekiwane ustalenia doprowadzając do wypadków, których nikt by się w rezerwacie nie spodziewał…

Dawno nie widziałem tak dobrego thrillera. Film robi wrażenie i skłania do przemyśleń oraz refleksji. Rodzina i strata bliskich. Indianie wyizolowani w rezerwacie, z których jedni się odnajdują, ale większość… no właśnie.
Muzyka delikatnie współtworzy klimat. Opowiadana historia rozwija się powoli, ale konsekwentnie a atmosfera gęstnieje aż do świetnie sfilmowanych scen finałowych.
Jeremy Renner gra oszczędnie i bez zbędnych emocji, ale ta rola robi wrażenie i zapada w pamięć pasując bardzo do całej atmosfery cechującej film. Miło zobaczyć Jona Berthala w epizodzie oraz oczywiście parę: Tantoo Cardinal i Grahama Greene zapamiętanych z wielu filmów, ale oczywiście najbardziej z „czarnej Sukni” (ta pierwsza) i „Tańczącego z Wilkami”.
Mądre, choć smutne kino, skłaniające do zadumy. Także długo po seansie.
Warto.

Pozdrawiam,
jabu

ocenił(a) film na 8
jabu

Nie był bym sobą, gdybym nie wspomniał, jak to mam w zwyczaju:
z broni wykorzystanej w filmie mamy: pojedynczy karabinek automatyczny Heckler & Koch HK416 kal. 5,56 mm NATO. Z broni długiej widać ponadto dwie strzelby Mossberg 590 Mariner. Natomiast Lambert (Jeremy Renner) używa na początku karabinu Remington Model 700 a później demonstruje możliwości sztucera Marlin 1895SBL strzelającego ciężkimi pociskami 45-70 Government o wysokim współczynniku obalania, których dewastacyjny efekt pokazano w finałowej scenie strzelaniny.
Broń krótka u wszystkich to Glock 17 i (lub) Glock 19. Chyba jedynie szeryf (Graham Greene) używa, zdaje się, pistoletu Sigma Smith & Wesson a Lambert w scenie znalezienia ciała dziewczyny – wyciąga w pogotowiu nierozpoznany przeze mnie typ rewolweru.
To tak tytułem nikomu niepotrzebnej ciekawostki.

Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones