PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=653881}

Witaj wśród nas

Bienvenue parmi nous
6,5 593
oceny
6,5 10 1 593
Witaj wśród nas
powrót do forum filmu Witaj wśród nas

Nie posiadanie wszystkiego a dążenie do tego może dać faktyczne szczęście. Ten film utwierdził mnie właśnie w tym przekonaniu.
Bardzo dobre kino o szukaniu światła wśród ciemności. Ciekawa fabuła i bardzo dobre zdjęcia !!! Ogromnym minusem tego filmu wg mnie jest stanowczo muzyka. Ścieżka filmowa dla filmu ma ogromne znaczenie. Nawet jesli sami aktorzy nie do końca przekazują wszelkie emocje, muzyka uzupełnia brakujące miejsce. Uważam że można było tu wykorzystać ciekawe, nastrojowe utwory by film lepiej się oglądało.

Postać Taillandier'a dla mnie jest bardzo znajoma.
Film godny polecenia.

ocenił(a) film na 8
KaMiLA_xD_

Nie bardzo rozumiem. Co masz przeciwko muzyce? Przecież ona jest w filmie, pojawia się w ważnych momentach, czasem ciężka, intesywna, w chwili, gdy chce ze sobą skończyć, czasem łagodna, pastelowa - gdy maluje Marielou i odkrywa w sobie ponowną chęć do życia. Widziałem filmy z lepszą, a na pewno bardziej mi przypadającą do gustu muzyką, ale ta też jest niezła.

Cóż, jako ojciec dorosłej córki, która nie tak jeszcze dawno była w wieku Marielou (na filmie gra 15-latkę, w realu aktorki ma 18 lat - też bardzo młoda), i człek któremu nieobce są rozterki Taillandiera, myślę że film jest bardzo prawdziwy. Trochę przerysowany, to w końcu film z jego konwencjami, ale dobrze punktuje to, co w życiu trudne i ważne. Marielou gra dobrze, naturalnie. Niestety ogladałem w wersji z lektorem, który niszczy wiele. Dialogi nie są nadzwyczajnie bogate, ale kilka smaczków można znaleźć, np. seplenienie i specyficzny akcent wynajmującej domek. Finezyjne i zabawne rozmowy z kelnerem (dla Francuzów to cały obrządek). I niestety wszystko to zagłusza obojętny, zimny ton lektora. Co za idiotyczny pomysł z tym lektorem.

Ciepły, optymistyczny, mądry film.

ocenił(a) film na 7
o_andrzej

No dla mnie muzyka jest kiepsko dobrana. Fakt-ona jest obecna w filmie , jej tony są wyższa lub niższe w odpowiednich momentach. Ale to nie to. Brakuje mi tego klimatu jaki ma tworzyć muzyka. Np jak w "Nietykalni".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones