PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=349764}

Wkraczając w pustkę

Enter the Void
7,2 21 330
ocen
7,2 10 1 21330
7,4 22
oceny krytyków
Wkraczając w pustkę
powrót do forum filmu Wkraczając w pustkę

Nie wiem jak Wasze odczucia, ale dla mnie scena w Love Hotelu i generalnie sama końcówka jest kwintesencją całego filmu.

Uwaga, bo okrutnie SPOJLERUJE :)

Tyle na świecie odmian miłości fizycznej, ale tylko ta jedna ostatnia (nie powiem kto jest w parze) jest dopełnieniem fizycznych potrzeb z duchowymi doznaniami. Tylko z takiej miłości chciałoby się zrywać owoce.

A poród, odcięcie pępowiny i odłożenie noworodka połączone z napisem "...the VOID" - majstersztyk. Moja interpretacja - świat jest tak zepsuty, że każdy wkracza w pustkę tuż po narodzeniu.

Polecam

ocenił(a) film na 7
Dexterb

SPOILERUJĘ
nie tyle świat jest zepsuty bo to nie ma większego znaczenia, tylko ludzka egzystencja, życie człowieka od chwili narodzin do śmierci nie ma większego sensu, w zasadzie wszystko to co robi jest puste i bezcelowe, puste pragnienia, puste role społeczne, puste starania, puste działania - ja tak to widzę.

a tak poza tym co do filmu - wg mnie trochę jednak forma przerasta treść i za długi. w zasadzie spodziewałem się lekko ćpuńskich klimatów i to dostałem. zbytnio nie szokuje mimo zamysłu reżysera.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones