PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=109000}

Wojownik gwiazdy północy

Fist of the North Star
4,1 395
ocen
4,1 10 1 395
Wojownik gwiazdy północy
powrót do forum filmu Wojownik gwiazdy północy

Pewnie, że to kicz - ale za to jaki! Udane połączenie filmu karate, s-f czy post apokaliptycznej wizji świata z nutką fantasy.
Mamy tu niezły scenariusz, może nie odkrywczy, ale wystarczająco bogaty w wątki, niezłych aktorów i wiele dość znanych twarzy, sceny walk jak z "filmów z Van Dammem", kopiących się po ryłach dopakowanych twardzieli - znowu "jak Van Damme" . Jednocześnie ich gra wcale nie jest tak tragiczna jakby się miało wydawać.
Całkiem przyjemne klimaty kojarzące się z Mad Maxem czy grową serią Fallout, spora dawka niedorzecznej brutalności, scenografie i kostiumy jak na niski budżet ciekawe.

Dla mnie ciekawy i przyjemny przedstawiciel `kina kopanego`. Znalazłem tu dość dobrej akcji, historii i ogólnej jakości, żeby ocenić go wysoko.
Póki co średnia z 52 głosów to 3.7, na imdb taka sama, za to od 1441 osób. Nie wiem z czego to wynika. Oczywiście do średnich nie ma co przykładać wagi, tym bardziej na Filmwebie, ale jednak takie noty zbierają różne najpodlejsze produkcje spod znaku Cobra vs Anakonda czy innych pół-amatorskich kiszek.
Może i jest to kina klasy B, ale jak dla mnie składne i udane. Pewnie nie dorasta do poziomu japońskiego anime na którym się wzoruje, ale aż tak słaby nie jest.


Polecam fanom filmów karate oraz s-f, imo to ciekawa perełka tych gatunków. Ocena może lekko za wysoka, ale co tam - jak na te klimaty mi się podobało
7/10

Muszrom

Według mnie ten film to arcydzieło

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones