PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=557801}

Wróg

Neprijatelj
7,2 428
ocen
7,2 10 1 428
Wróg
powrót do forum filmu Wróg

Jestem po seansie... Kawał kapitalnego kina. Film dający do myślenia. Jak myślicie? Czy Daba posiadał jakieś moce nadprzyrodzone? Jak np. rozumiem ten obraz w sposób symboliczny. Dla mnie Daba symbolizował szaleństwo i opętanie w obliczu wojny. Ludzie wówczas nie są w stanie działać racjonalnie i dopuszczają się takich czynów jak w filmie.
Nie bardzo mogę załapać końcówki. Sierżant zamknął Dabę z powrotem w dziurze. Po kilku ujęciach widać zimę i jakby leżał zamarznięty przy dziurze. Dlaczego stamtąd nie poszedł i został z nim? Można to jakoś racjonalnie wyjaśnić?

ocenił(a) film na 8
Rychelka

Dla mnie chyba jednak ktoś tam był tym diabłem - szatanem. W końcowych scenach daba mówi, że ich wyprowadzi i pach, nagle pojawiają się owce. Później leżący Caki bez nogi strzela i mówi, że zabił diabła, po czym pokazane jest , że Danica leży martwa. Gdy Cole ? krzyczy aby Daba ją uzdrowił, znów pach i nagle ona stoi przy nim mówiąc , iż jest tylko draśnięta. Zastanawiam się do teraz czy to ona była wcieleniem szatana czy jednak ten daba.

ocenił(a) film na 9
uhlvedin

Ciekawa interpretacja. A o co chodziło Twoim zdaniem w końcówce? Przyznaję się bez bicia, że nie mogłem jej załapać. Po co sierżant zamknął Dabę w dziurze?

ocenił(a) film na 8
Rychelka

Moim zdaniem uwierzył w to, że Daba rzeczywiście był sprawcą tych wszystkich nieszczęść. Nie chciał dopuścić do tego aby ktoś inny miał z nim kontakt co wiązałoby się z podobnymi wydarzeniami. Dlatego go tam zamknął i chciał dopilnować, by nikt go stamtąd nie wydostał.

ocenił(a) film na 9
Rychelka

Nieznajomy to alegoria Wojny. Pojawia sie znikąd i nagle, Doprowadza ludzi do skrajnych czynów dobrych i złych., szaleństwa i heroizmu. A potem znika i czeka aż znowu ktoś ją wywlecze z dziury

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones