PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=114207}

Wrogi obszar

Enemy Territory
6,2 65
ocen
6,2 10 1 65
Wrogi obszar
powrót do forum filmu Wrogi obszar

charles-monroe 7 kwietnia 2007 14:49 odpowiedz zgłoś do usunięcia Chains 3
Ten kto kiedyś powiedział, że "Polacy nie gęsi i swój język mają" wcale się nie pomylił. Z tym, że Polacy wtrącają się także do języków i przekładów innych - w polskiej dystrybucji (Imperial Ent.) film "Enemy Territory" nosi przekłamany tytuł "Chains 3: Enemy Territory" (Łańcuchy 3: Wrogi Obszar), który cwanie nawiązuje do niezłego thrillera Rogera J. Barskiego "Chains" (Łańcuchy), choć w żadnym razie nie może być jego kontynuacją zważywszy, iż "Enemy Territory" powstało dwa lata wcześniej niż film Barskiego. To co łączy jednak obydwa obrazy to pomysł wyjściowy - zarówno w "Chains" jak i w "Enemy Territory" mamy do czynienia z bezwzględnymi gangami ulicznymi ścigającymi zamkniętych na swoich terytoriach intruzów. Aczkolwiek nie jest to nic nowego w temacie(wcześniej mieliśmy przecież świetny "The Warriors" Waltera Hilla z 1979 r., a w międzyczasie jeszcze "3:15 - godzina Kobry" z 1986 r., który zresztą w polskiej dystrybucji, ponownie Imperial Ent., zyskał miano "Chains 2"). Na szczęście zarówno "Chains 2" jak i "Chains 3", choć z przekłamanymi tytułami, cały czas pozostają zaprawdę ciekawymi filmami.

ocenił(a) film na 8
charles_monroe

Witam!
Widzę ktoś zainteresował się tym zapomnianym filmem. Właśnie jestem po jego lekturze. To świetne kino klasy B, film trzyma pod napięciem do samego końca. Przekonywujący bohaterowie, ścigający ich krwawy gang, i babcia z karabinem na końcu ;). Szczerze polecam - kapitalny klimat osaczenia i mroczne lata 80...
Pozdrawiam

Bruce_Lee

właśnie zdobyłem vhs z tym filmem , potwierdzam dobre kino

ocenił(a) film na 8
Bruce_Lee

Dokładnie film wymiata!!!

użytkownik usunięty
charles_monroe

Może jeśli wiesz o takowych przekłamaniach to może znasz film, który kiedyś chodził na VHS pod tytułem " Żołnierze Ulicy" moja narzeczona pamięta ten film z dzieciństwa ale tylko wyrywkowo. Wie tyle, że jeden z gangów zabił brata czy kolegę głównego bohatera i w odwecie inny gang się mścił. Pamięta, że wciąż gonili się po mieście dwa gangi... Mogłem coś namieszać ale jeśli miałeś styczność z filmem kiedy to na vhs wypisywano tytuły jakie się chciało to może i "Żołnierze Ulicy" miałeś okazję widzieć a i znasz obecny tytuł jeśli jest inny a raczej tak bo pod moim tytułem nie znajduje odpowiedniego filmu... Dziękuje za odp z góry

http://www.filmweb.pl/film/Street+Soldiers-1991-205673

To może być to.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones