PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34701}
6,9 3 359
ocen
6,9 10 1 3359
6,7 3
oceny krytyków
Wszyscy święci
powrót do forum filmu Wszyscy święci

Cykl filmowy "Święta polskie" jest naprawdę godnym uwagi zbiorem produkcji okazjonalnych, po
które warto sięgnąć choćby w takim dniu jak dzisiaj - jestem niezmiernie rad z faktu ich istnienia i
tego, że można dzięki temu obejrzeć filmy o adekwatnej tematyce podczas najważniejszych dni
roku. "Wszyscy święci" jest filmem niezwykle refleksyjnym i emocjonalnym, oddającym prawdę o
przemijaniu i o pustce która przychodzi razem z upływającym czasem. Przepiękna pieśń "Ta
nasza młodość" dopełnia przeżyć podczas trwania obrazu. Łyżka dziegciu w beczce miodu,
dostrzegam w tym filmie sugestywny przekaz podprogowy, mający wybielić i postawić w dobrym
świetle dygnitarzy czy przedstawicieli dawnego systemu, pokazać ich od ludzkiej strony, stworzyć
atmosferę ludzi tragicznie dotkniętych, niezbyt przychylnie patrzę na politykę czy propagandę w
tego typu produkcjach. Niemniej oceniam to dzieło jako bardzo korzystne i każdego następnego
roku podczas 1 listopada chętnie po nie sięgnę.

poland7

a ja daje 8/10 świetna rola Huka, Stenki, Segdy ,Polony, Karewicza, Szmigielówny woogle tam była cała plejada aktorów wybitnych i cenionych. A do tego świetna muzyka Zygmunta Koniecznego którego bardzo lubię i cenię.

ocenił(a) film na 10
poland7

Razem z Białą sukienką, najlepsza część cyklu.

ocenił(a) film na 7
Wojciech_tadeusz

W ogóle cała ta seria porusza wiele ciekawych kwestii i zawiera wiele mądrości. No i też brutalnie obnaża wiele słabości Polaków, takie jak chciwość, zazdrość, skłonność do alkoholizmu, czy przesadny fanatyzm religijny(jeszcze nie skończyłem całej serii, więc pewnie jeszcze kilka rzeczy będzie do dołożenia). W tym filmie oprócz ciekawie opisanej historii, najbardziej ujął mnie cytat: "Polacy kochają chodzić na cmentarze. Tylko dawno zapomnieli o co chodziło tym, którzy tam leżą". Każdy z tych filmów daje do myślenia ;)

ocenił(a) film na 5
kuzik22konrad

Te i (albo) inne słabości mają wszystkie narody świata.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones