PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=706014}

Wszystkowidząca

Skammerens datter
5,8 2 839
ocen
5,8 10 1 2839
Wszystkowidząca
powrót do forum filmu Wszystkowidząca

Trochę surowy obraz, bez zbędnych efektów specjalnych, ale za to z przesłaniem.

ocenił(a) film na 7

Właśnie. Prosto skomponowany film, bez zbędnych wariacji ale ciekawy. Oglądało mi się go przyjemnie i z ciekawością śledziłam wątki, które miejscami były do przewidzenia. Muzyka mogła by być troszkę lepsza. Baśń ogólnie ma ciekawy klimat, zwięzłą ale treściwą fabułę i czas przy oglądaniu leci szybko a nie się dłuży. Godne polecenia widzom młodszym jak i starszym.

ocenił(a) film na 7

Mnie się podobało to, że autorom filmu udało się znaleźć prawdziwe wnętrza, lochy, wspaniałe krajobrazy... Nie znalazłem informacji gdzie go kręcono, ale wszystko wygląda autentycznie, nie jak scenografia. Skojarzył mi się nieco z "Grą o tron".

użytkownik usunięty
jjarek_filmweb

Właśnie widziałam kilka opinii, że niby jak "Gra o Tron". Ciekawi mnie dlaczego? Czy teraz wszystko co ma coś wspólnego z fabułą w średniowieczu to od razu Gra o Tron :D?

ocenił(a) film na 7

Luźne skojarzenia dotyczą faktycznie średniowiecznej scenerii, ale też dosłownej gry o tron, elementów magicznych, oraz obecności "smoków"... Może po prostu obejrzyj ten film, bez nastawiania się na podobieństwa z "GoT". Wiadomo, serial po tylu sezonach jest już tak wielowątkowy, że zawiera pewnie większość motywów średniowiecznych znanych z filmów i literatury.

ocenił(a) film na 8
jjarek_filmweb

co to za fantasy bez smoków, w wiekszości fantasy smoki musza byc i koniec , kropka

ocenił(a) film na 7
Ami_656

Tak jest, kropka! ;-)

użytkownik usunięty
Ami_656

No przecież była cała gromada smoków, wśród nich baron Dragon z rodu smoczego. A że smoki przypominały wyrośnięte warany... cóż, ostatecznie te jaszczury też nazywa się smokami z Komodo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones