PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=847877}

Wujek Frank

Uncle Frank
6,9 2 515
ocen
6,9 10 1 2515
6,1 12
ocen krytyków
Wujek Frank
powrót do forum filmu Wujek Frank

A homofobia ma w tym zakresie szczególne zasługi, podobne do rasizmu. To film, który w prosty, bezpośredni sposób pokazuje, jak brak wiedzy, stereotypy i durnoty wygadywane przez kościół niszczą ludzi. Akcja filmu dzieje się w latach 70-tych XX wieku. Niestety w Polsce to dzieje się nadal, a obecnie ze zdwojoną siłą. Czas z tym skończyć.

Agatonik

Jest gdzieś dostępny ten film?? :)

ocenił(a) film na 8
Andy_Dufrense

Tak. Festiwal Nowe Horyzonty online

ocenił(a) film na 6
Andy_Dufrense

Od dzisiaj jest dostępny na ekino

maciekb80

Dostępny na Amazon Prime Video z polskimi napisami. Całkiem niezły film, ale końcówka tradycyjnie amerykańska i przesłodzona. Kolejna świetna rola Paula Bettany'ego, natomiast młoda Sophia Lillis jest tylko tłem tej historii. Jeśli ktoś nie jest homofobem to mogę polecić.

ocenił(a) film na 6
Taio

Zgadzam się, końcówka obniża ocenę - zbyt amerykańska.

Agatonik

niestety w Polsce przy obecnej partii to nigdy się nie skończy... będzie nagonka i średniowiecze

ocenił(a) film na 8
shinshokuu666

Najwyższy czas ich pożegnać! Na zawsze

Agatonik

Kościół już ledwo dycha...przez swoje sianie nienawiści,materializm i inne sprawy które ma na sumieniu traci wiernych w przyszłości niewiele zostanie z naszej wiary,nigdy bym w przeszłości nie pomyślał że kościół,zarżenie wiarę katolicką ale tak to dokładnie obecnie wygląda.Jestem wierzący tak byłem wychowany ale mam blokadę przed pójściem do kościoła bo odkąd skończyłem pewien wiek i zacząłem sensownie i samodzielnie myśleć,kościół źle mi się kojarzy,na pewno nie z wiarą w której byłem wychowany że trzeba szanować,kochać itd..

ocenił(a) film na 8
dominik1980

Właśnie przeczytałam książkę Gomora: Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele. Polecam. Wreszcie ukazała się książka, która z pełną szczerością opowiada o tym, czym jest kościół w Polsce. Ogrom zepsucia moralnego w tej instytucji przebija chyba największe mafie. I ci ludzie mają czelność mówić nam, jak mamy żyć? Pouczać? Piętnować społeczność LGBT+? Wszystkie grzechy są po ich stronie. Wszystkie 7 grzechów głównych jest realizowane przez nich z pełną starannością. Ta szkodliwa, kłamliwa, pełna hipokryzji organizacja powinna zniknąć z powierzchni ziemi, bo niszczy psychicznie, emocjonalnie, moralnie. To lektura obowiązkowa. Wiem, że nie przeczytają jej ci, co powinni. a powinni ci, dla których religia stała się substytutem rozumu (określenie zaczerpnięte z książki - niezwykle trafne). A tak na marginesie - miliardy ludzi są bardziej święte, prawe od JP2.

Agatonik

Sami się niszczycie.

ocenił(a) film na 3
Agatonik

Strasznie prostacki film, najlepsza scena wdeptanie w ziemię przez rezolutną nastolatkę, chłopaka w jej wieku, który nic takiego w zasadzie nie powiedział złego. Nie był z jej ligi i był może za prosty. Takie mają być kobiety? Dziękuję.

Agatonik

To nie są żadne fobie przyjaciółko, to jest szykowanie nowego prawa pod przykrywką walki z mową nienawiści (pod patronatem p. Śmieszka)
Jeżeli nie mogę uczyć dziecka zgodnie ze swoimi przekonaniami, ze są tylko dwie płcie - to mogę pójść do więzienia
Jeżeli moje dziecko zechce zmiany płci, a ja będę mu to wybijał z głowy - mogę pójść do więzienia.
Jeżeli chcę wychować dziecko po swojemu, to całe lewactwo będzie mi chciało to dziecko odebrać.

Sprawdź prawo w Irlandii, Anglii, Hiszpanii ...

Ty to nazywasz fobiami ?

ocenił(a) film na 8
ptomek69

Bzdury kosmiczne!!! Gdzie ty słyszałeś, że w Polsce ma być takie prawo? Chyba u jakiegoś oszołoma typu Rydzyk. Wasza paranoja sięga szczytów absurdu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones