PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=842763}

Wykopaliska

The Dig
6,7 27 302
oceny
6,7 10 1 27302
5,5 17
ocen krytyków
Wykopaliska
powrót do forum filmu Wykopaliska

dziwna obsada...

ocenił(a) film na 6

Film jak film - broni się kamerą, dźwiękiem i montażem, ale trudno mi znieść casting. Ciekawa jestem czemu tak dziwacznie obsadzili role główne?
Edith Pretty miała w 1938, kiedy się toczy akcja 56 wiosen i była konkretnym kawałkiem człowieka, a nie 35-cioletnią anorektyczką ucieleśnioną przez Carey Mulligan, z kolei Ralph Fiennes, choćby nie wiem jak się starał, nie zagra dobrze chłopa-samouka jakim był Basil Brown.
Z ich dwojga Fiennes jest dużo bardziej wiarygodny niż Mulligan...

ocenił(a) film na 7
tinejka

Cóż, wydaje mi się, że Twój komentarz jest jakby zupełnie obok tego filmu...

rad_kac

Pytanie. Po śmierci Urbana odczuwałeś radość, byłeś lekko przygnębiony czy też może ta sprawa jest Ci totalnie obojętna?

ocenił(a) film na 8
tinejka

Wiesz co akurat nie wiedziałem ile prawdziwa Edith Pretty miała lat, kiedy toczy się akcja filmu, ale jakoś właśnie miałem odczucie, że obsadzona w jej roli Mulligan jest za młoda... Taka normalna intuicja, a wiedzę że trafna. Plus ta jej choroba nie pasowała do jej "metryki".

Co do Fiennesa to akurat nic mi w nim nie przeszkadzało.

ocenił(a) film na 7
meine

Choroba akurat nic nie miała wspólnego z wiekiem Wyraźnie jest powiedziane że to powikłania po chorobie z dzieciństwa

tinejka

Nie wiem ile lat ma Mulligan, ale na 50 w tym filmie to spokojnie wygląda.

tinejka

Owszem, była starsza, ale nie jakaś większa, na wszystkich fotach wygląda na szczupłą kobietę:
https://www.wardrobeoxygen.com/we-need-to-talk-about-the-dig-on-netflix/#/

Po prostu w filmie obydwoje, i Pretty, i Mulligan są w filmie młodsi i ładniejsi.

ocenił(a) film na 8
tinejka

Mulligan ma to do siebie że bardzo dobrze wypada grając zarówno młodsze od siebie kobiety jak "była sobie dziewczyna" gdzie majać 23 zagrała 16 latkę jak i teraz gdy majać 36 zagrała 50 latkę, bardzo duży talent dramatyczny i umiejętnośc metamorfozy. Az dziw bierze że ona jest samoukiem nie skończyła żadnej szkoły teatralnej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones