PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=834701}

Wyprawa Magellana

Elcano y Magallanes. La primera vuelta al mundo
6,0 1 207
ocen
6,0 10 1 1207
Wyprawa Magellana
powrót do forum filmu Wyprawa Magellana

Jak ktoś zna historie to wie jak było.
A tu tylko wymienię część:
- Był bunt podczas wyprawy, nie udany, w którym stracono dwóch kapitanów,
- pokonanie oceanu spokojnego było spokojne ale załogę czekał głód,
- Magellan ginie podczas starcia z tubylcami,
- dalsza podróż byłą bardzo ciężką przeprawą,
- z pięciu statków powraca tylko jeden i to zniszczony, z 200 ludzi przeżywa 18...
Jestem ciekaw jak wiele przeinaczą w tej produkcji by pokazać to dzieciom, "Byli sobie odkrywcy" zrobili to dość łagodnie przedstawiając tyle ile się da.

Bilet95

Może zakończą film na dotarciu do Filipin?

jacekgluck

Równie dobrze można by Tytanic'a zakończyć po odpłynięciu z portu.
Ale i tak nie pominą buntu załogi oraz głodu i pragnienia na Pacyfiku.

Bilet95

W dodatku ta dziewczyna patrząca na plakacie na Magellana - bardzo źle to wygląda jeśli chodzi o pokazanie dzieciakom wydarzeń, które doprowadziły do kolonializmu i związanych z nim następstw. Bardzo. Źle.

olgavonl

Ale wiesz, że Magellan to ten z boku? :) Generalnie trochę uproszczeń jest, w tym postaci Elcano, który był bardziej znaczącą postacią w wyprawie (kapitanem, na dodatek jednym z buntowników), ale generalnie nie jest najgorzej jak na bajkę dla dzieci.

cojarek

Niespecjalnie zwróciłam na niego uwagę, uznałam że dają postać tytułową po środku :p mój błąd. Ale wciąż plakat jest imo słaby.

olgavonl

Bo dali postać tytułową na środek :) Zobacz jaki jest tytuł oryginału. A co do zapatrzenia się kobiety na plakacie, to wynika to z fabuły, choć sam wątek, nawet jeśli jest prawdziwy, to wyjątkowo słabo poprowadzona.

cojarek

Dobra, już wiem, dlaczego nie zwróciłam uwagi na Magellana: na kinie najbliżej mojego domu w ogóle go nie ma na plakacie, co doprowadziło do moich błędnych wniosków

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones