PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35820}

Wyrok w Norymberdze

Judgment at Nuremberg
8,3 8 499
ocen
8,3 10 1 8499
8,6 5
ocen krytyków
Wyrok w Norymberdze
powrót do forum filmu Wyrok w Norymberdze

Powiedzieć, że "Wyrok w Norymberdze" to arcydzieło, to tak jakby nic nie powiedzieć. Potężny,
monumentalny fresk na temat sądów, władzy, odpowiedzialności, sumienia, znaczenia jednostki
w społeczeństwie, istoty całego człowieczeństwa w ogóle. Na dodatek jeden z największych
popisów aktorskich, jakie kiedykolwiek widziałem. Montgomery Clift, Burt Lancaster, Spencer
Tracy, Judy Garland, Marlene Dietrich, a przede wszystkim Maximilian Schell jako obrońca Hans
Rolfe...10/10.

ocenił(a) film na 10
dejwid_filmweb

mam to samo!
jestem w szoku, że 1. tak mało ludzi go obejrzało 2. dopiero teraz zdecydowałem się go obejrzeć!

ocenił(a) film na 10
Gem

To samo przeżywam teraz z musicalem "My fair lady". Także nie mogę wyjść z podziwu...

ocenił(a) film na 10
dejwid_filmweb

Także uwielbiam MFL. Cudowne piosenki, ciekwa fabuła. No i jeszcze genialny Rex Harrison i cudowna Audrey Hepburn.

ocenił(a) film na 7
dejwid_filmweb

A mnie trochę się dłużył. Może za dużo dramatów sądowych i filmów o Holokauście już widziałem. "Świadek oskarżenia", "12 gniewnych..." czy nawet nasz "Epilog norymberski" zrobiły na mnie dużo większe wrażenie. W "Wyroku..." chyba było tego moralizowania było trochę za dużo, choć kreacje aktorskie znakomite - doceniam.

ocenił(a) film na 10
dejwid_filmweb

Mnie też raczej trudno o tym pisać.

dejwid_filmweb

Ciekawa opinia, i ciekawy profil. Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones