PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35820}

Wyrok w Norymberdze

Judgment at Nuremberg
8,3 8 586
ocen
8,3 10 1 8586
8,6 5
ocen krytyków
Wyrok w Norymberdze
powrót do forum filmu Wyrok w Norymberdze

W filmie wyróżniona jest praktycznie czysta gra aktorska. Zwróćcie uwagę na scenografię. Większość filmu dzieje się na sali sądowej a mimo to nie można oderwać od niego oczu. Montgomery Clift i Judy Garland mimo, że zagrali małe role spisali się po prostu znakomicie. Z całkowitym oddaniem i niesamowitą prawdziwością weszli w swoje role. Judy płacząc, nie próbowała udawać tzw. "słodkiego płaczu", który wszyscy wiedzą, że istnieje tylko na filmach. Zamiast tego naprawdę histerycznie płakała. Montgomery z precyzją niczym z ery filmów niemych samą gestykulacją oraz wyrazem twarzy naprawdę wczuł się w swoją rolę. Sam aspekt historyczny jest świetnie oddany. W momencie, gdy pułkownik Lawson pokazuje zdjęcia z obozów koncentracyjnych, łzy same cisną się do oczu. Jeśli ktoś jeszcze nie obejrzał, to naprawdę polecam!

ocenił(a) film na 9
mary_sia_98

Potwierdzam, aż dziwię się, że tak późno sięgnąłem po ten film, bo tematyka przedstawiona w nim bardzo mnie interesuje. Mogę dodać do powyższej opinii, że film jest daleki od jakiejkolwiek poprawności politycznej. Zdanie każdej ze stron zostaje przedstawione dogłębnie. Szermierka słowna prawników wyczerpuje temat. Nawet wątek z wdową, pomimo że był jedynym elementem filmu, który mnie trochę męczył, był potrzebny do przedstawienia punku widzenia arystokracji i rodzin oficerów. Film rewelacja, a ostatnie zdanie w filmie wypowiedziane przez sędziego jest idealnym zakończeniem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones