PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1002}

Wywiad z wampirem

Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles
7,7 309 976
ocen
7,7 10 1 309976
7,0 28
ocen krytyków
Wywiad z wampirem
powrót do forum filmu Wywiad z wampirem

wiem, to kultowy film... tak mówią. może i coś w nim jest - ale jaki on Nudny!!!

edylaur

scenografia, kostiumy, zdjęcia, ta mała - warto ogladnac, ale ta trójca słynnych aktorów, dialogi - oj, nic dziwnego, że dostali Malinę!

edylaur

Maliny nie zawsze odzwierciedlają jakość, podobnie zresztą jak Oscary. Brad Pitt zagrał jak należy, Tom Cruise na wysokim poziomie, Banderas mimo małej rolki przyzwoicie. A tak po za tym nie dostrzegłaś żadnych pozytywów w scenariuszu?

ocenił(a) film na 9
edylaur

Na szczęście w arcydziele, jakim jest "Zmierzch", nie ma tych okropnie kiczowatych dialogów co w "Wywiadzie", a aktorstwo stoi na tak mistrzowskim poziomie, że nikt nawet nie śmiał pomyśleć o Malinach.;D
PS. Czemu mi nie odpowiedziałaś, kiedy pytałam o lepszy film o wampirach od "Wywiadu"?

ocenił(a) film na 9
edylaur

Podaj mi, proszę, jakiś film o wampirach lepszy od "Wywiadu".

Ciri94

Dajmy spokój dziecku :) Widać, że na razie gustuje w "Twilight" i innych produkcjach dla młodzieży, dlatego nie zrozumie kwintesencji tego filmu. Maliny są przydzielane trochę niesprawiedliwie. Otrzymują ją najczęściej Ci, od których się wiele wymaga - np. są już (u)znani. Niesprawiedliwość tkwi w tym, że dla aktora jest to praca, więc korzysta z oferty jaką otrzymuje. Czasem zostaje się poinstruowanym przez reżysera, lub scenariusz/rola nie pozwala się wykazać. Nie ma szans by w tamtym roku były to najgorzej zagrane role.

LukeInside

zapewne najstarsza tu jestem - wiec bez infantylnych docinków. jak dla mnie, film nie nudny-filmy zgrozy są inne lepsze. freddy kruger - to jest zgroza! albo "The Shining"

edylaur

Zdradza Cię styl wypowiedzi i gust filmowy. Filmy "zgrozy"? Jeszcze o takich nie słyszałem. Skoro już piszesz o tych tzw. filmach grozy to: Freddy Krueger to bajeczka dla dzieci, a Shining to jest thriller tak naprawdę. Ja Wywiadu nie bronię, może się nie podobać, ale pisanie, że jest nudny (bo zapewne jest mało "akcji") to niedojrzałość i ignorancja sztuki.

ocenił(a) film na 10
LukeInside

Dobrze napisane :)

Himiteshu

Ale nekrofil :) I to nie było dobrze napisane bo Shining to nie thriller tylko horror, a Kruegera bym dzieciom na dobranoc nie puścił.

LukeInside

Freddy Krueger (pierwsza czesc) to bajka, ale nie dla dzieci. Tylko osoba dziecinna umyslowo i filmowo moze tak go odbierac. To jeden z niewielu strasznych horrorow.

jasiu15

No brawo. Kolejny fanatyk, tym razem bajeczki z Freddiem. To horror fantasy, więc w jaki sposób może być straszny? Oo Gimbus też może stwierdzić, że jeśli nawala w grę League of Legends i ktoś uważa, że to dla dzieci to sam jest dziecinny. Jakieś kolejne, zabawne komentarze? :)

LukeInside

Brak wyobrazni ci doskwiera jak widze. Wszystkie horrory to bajka, prawie ze z definicji. A jednak niektore strasza.

jasiu15

Wyobraźnia wyobraźnią, ale większość horrorów to lipa. Po czasie się to zauważa..

LukeInside

Powiedzialbym nawet, ze wiekszosc filmow to lipa.

ocenił(a) film na 9
LukeInside

Dopiero teraz zobaczyłam tą dyszkę dla "Zmierzchu".;P Zwykle nie lubię tak grzebać ludziom w ocenach, ale tu mamy dwa filmy o wampirach, aż się prosi o porównanie.
Moim zdaniem nagrody filmowe to nie jest żaden wyznacznik, Maliny szczególnie. De Palma przykładowo dostał Malinę (albo przynajmniej nominację, nie pamiętam) za "Człowieka z blizną". Dziś każdy ma głęboko gdzieś tą zaszczytna nagrodę, a film jest uważany za arcydzieło.

Ciri94

Czlowiek z blizna jest uwazany za arcydzielo? Pierwsze slysze.

ocenił(a) film na 10
Ciri94

Zmierzch 10, nie chcę żyć na tej planecie...

ocenił(a) film na 10
Ciri94

Van Helsing jest dobry ale lepszy jest Hrabia Dracula lub Nosferatu ^^ :D

ocenił(a) film na 9
Ciri94

Lepszy film o wampirach? Bardzo proszę - Bram Stoker's Dracula w reżyserii Pana F.F. Coppoli, z wybitnymi kreacjami WSZYSTKICH aktorów i niezrównaną muzyką Wojciecha Kilara. NIE MA LEPSZEGO FILMU O WAMPIRACH :D

ocenił(a) film na 10
edylaur

Aż mierzi człowieka gdy czyta że ktoś kto dał 10 "Twilight" ma czelność pisać o "Wywiadzie" że jest nudny. W jakich czasach przyszło nam żyć ?!

Shantte

Jakie czasy, takie wampiry.

ocenił(a) film na 10
BartSmith

Jakos Daybreakers jest dobre

Himiteshu

Nie oglądałem, więc nie mam zdania na ten temat.

ocenił(a) film na 10
BartSmith

Polecam

ocenił(a) film na 8
Shantte

Wiem, też jak to przeczytałam aż spadłam z krzesła. Wydaje mi się, że to po prostu zależy od gustu i trza to uszanować ;)

ocenił(a) film na 10
edylaur

Kobieto,przecież ty dałaś dychy dla najbardziej żenujących filmów ostatnich lat:Zmierzch,100 dziewczyn i ja,60.Sekund,Kochaj i tańcz.
Jasne jest więc że odrobinę ambitniejsze kino Cię nuży.Jesteś jak dziecko wykradające rodzicom papierosy,które po pierwszym machu zaczyna kasłać i wymiotować.Pewne rzeczy nie są dla Ciebie,to żaden wstyd.Prawdę mówiąc jestem zadowolony że ten film Ci się nie podoba.Byłoby lekkim obciachem dzielić przyjemność oglądania "Wywiadu z wampirem",z osobnikiem o bądź co bądź,prostym i niezbyt wysublimowanym guście.bez urazy,po prostu:kochaj i tańcz:DD

ocenił(a) film na 9
llama77

Niestety ludzie mają tendencję oceniać film na podstawie tego czy im się podobał. Taka ocena nie mówi absolutnie nic o jakości filmu.Stąd taki zmierzch ląduje z oceną 10 a wywiad z wampirem ląduje z oceną sporo niższą.

botanix_filmweb

Dawno nie czytalem rownie glupiego komentarza. Przeczytaj co napisales jeszcze raz :)

botanix_filmweb

Dawno nie czytalem rownie glupiego komentarza. Przeczytaj co napisales jeszcze raz :)

ocenił(a) film na 9
jasiu15

Ty przeczytaj bo widać nie rozumiesz co czytasz.

botanix_filmweb

Na jakiej podstawie ludzie maja oceniac w takim razie? Jedni daja wysokie ocena, bo im sie podoba, inni bo tak wypada (najgorszy typ), jeszcze inni zanizaja i wszystko gra.

ocenił(a) film na 9
jasiu15

Wypadałoby choćby podobnie do tego jak się ocenia inne rzeczy. Kupując samochód nie patrzy się jedynie na to czy się on podoba czy nie. Patrzy się też na stronę techniczną, cenę itd. a przynajmniej powinno. Filmweb nie pyta na ile Ci się podoba film od 0 do 10 tylko o ocenę. Ocenę nie wystawia się jedynie na podstawie jednego czynnika a co niektórzy mają do tego skłonności.

botanix_filmweb

Niestety trochę się zgadzam i z Jasiem i z Botanix - ludzie za bardzo oceniają wedle swojego ,,podobało mi się" albo ,,nie podobało mi się". I przez to zdarza się, że obsada jest świetna, nakręcone jest genialnie, muzyka to arcydzieło, tylko temat nie ten i wychodzi z tego 2 zamiast np. 6.

ocenił(a) film na 9
lenag

Dokładnie o to mi chodzi. Na film skłąda się tak wiele czynników, że ocena nie może być wystawiona tylko na podstawie podobało mi się bądź nie.

ocenił(a) film na 8
edylaur

Może po prostu nie lubisz takich wampirów. Wolisz może film gdzie jest więcej akcji. Jak tak to obejrzyj Underworld. Rozumiem mogło cię to znudzić, nie każdy lubi historię wampira znudzonego życiem, ale ten film nie jest porażką.

Musicxd

Ale Underworld jak najbardziej porażką jest. Tępa strzelanka dla dzieci.

ocenił(a) film na 8
GodWhore

Wydaje mi się, że dla dzieci to Zmierzch jest i tandetne romanse ;) W Underworldzie podobnie jak w trylogii Blade'a jest mnóstwo akcji, a tego właśnie wymagam od dobrego filmu :D Wywiad z wampirem był inny, mimo niewielkiej akcji miał w sobie tą opowieść, która zatrzymuje większość widzów w fotelu. Osobiście wole filmy o wampirach typu "Tyle przeżyłem, jest mi z tym ciężko" niż "Kocham cię ponad śmierć".

Musicxd

Nie oglądałam Zmierzchu. Jasne, akcja akcją, ale Underworld nie posiada nic innego.
Żadnego sensu, przekazu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones