PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=546661}

Wyznania

Kokuhaku
7,5 6 365
ocen
7,5 10 1 6365
7,5 4
oceny krytyków
Wyznania
powrót do forum filmu Wyznania

pytanie jw. ciekawi mnie to, czy ktoś wam go polecił mówiąc że jest dobry, czy znaleźliście przypadkiem i przeczytaliście opis który się wam spodobał. Ja przeglądałam kanał yt koleżanki która zrobiła z tym mv i pytam jej "o czym to film" a ona na to "a o trójce takich po*ebanych dzieciaków i ich nauczycielce. Ale fajny" xD

ocenił(a) film na 8
into_the_moonlight

ja zwyczajnie szuakłem na filmwebie w miarę świeżych thrillerów z oceną powyżej 7, z tym że długo się do niego zbieralem, bo japońskie klimaty nie koniecznie w moim guście. Do filmu podchodziłem 3 razy, za pierwszym razem do 25 minuty (trochę mi się dłużył), pózniej do 45 minuty (też mi się dłużył, ale już bardziej zaciekawił, jednak poległem), a za trzeciem razem obejrzałem jeszcze raz od początku do samego końca i byłem zadowolony. Ciekawa historia, bardzo. Oczywiście o realizacji nie ma się co rozpisywać bo prowadzenie kamery, ujęcia, symbolika itp na wysokim poziomie. Zastanawia mnie tylko ostatnie słowo "żartowałam"...

ocenił(a) film na 8
Krzysiek6047

Koleżanka mi poleciła Oldobya. Bardzo mi się spodobał. Potem obejrzałem resztę trylogii i zacząłem szukać na forach Filmwebu azjatyckich thrillerów. Na jednym z wątków trafiłem na ten film. Absolutnie nie żałuję.

ocenił(a) film na 8
into_the_moonlight

Ja sprawdzam nagrody filomowe na filmwebie, glownie laureatow

into_the_moonlight

Mnie się pojawił w Rekomendacjach, ale jeszcze nie oglądałem. Zaznaczyłem do obejrzenia :)

ocenił(a) film na 10
into_the_moonlight

Od pewnego czasu interesuję się kinem azjatyckim, bo mam już dość amerykańskiego badziewia. Najbardziej lubię filmy o samurajach, a"Kokuhaku" chyba polecił mi filmweb. Jeśli lubisz kino azjatyckie to polecam Ci "Opowieść o dwóch siostrach", jest fantastyczny ;)

ocenił(a) film na 8
Amaelamin

widziałem tylko remake opowieści o dwóch siostrach pt. "nieproszeni goście", może warto będzie zwrócić uwagę na oryginał

ocenił(a) film na 10
into_the_moonlight

Rekomendacje. Kiedyś widziałem (dawno temu) "Old Boy`a", potem "Kokuhaku". A potem to już poleciało... "Pani Zemsta", ect. :P

ocenił(a) film na 6
into_the_moonlight

Napisz jeszcze kilka komentarzy, co się będziesz ograniczać.

ocenił(a) film na 8
into_the_moonlight

Ja mam ciekawą historię :D Obejrzałam anime Parasyte i sprawdziłam kto grał Satomi Murano w wersji aktorskiej. Przejrzałam potem filmy w których też występowała ta aktorka. Ten był aż 82% w moim guście więc kliknęłam i oto jestem :)

ocenił(a) film na 10
into_the_moonlight

haha sam znalazlem mam moc filmow z azjii obejrzanych zaczeło sie od Anime ,potem one litre of thears i xostalem pochłoniety az do dzis☺

ocenił(a) film na 4
into_the_moonlight

Dla wszystkich świeżo po seansie zaznaczę, że dziwią mnie nie tylko zachwyty i wysoka ocena na filmwebie, co właśnie ilość nagród (chyba słaby był to rocznik), a same powielane rozbrajające opinie sprowokowały mnie do rzucenia wyzwania obrońcom tego dzieła do podjęcia polemiki, pomimo mojej samowolnej nieaktywności na forum.
Rzucę na gorąco taką przewodnią myśl puentującą film:
Przesłanie autora filmu jest proste, czyli dylemat nad ponadwiekową karnością za odebranie życia (kwestionuje artykuł konstytucji o niesądzeniu obywateli poniżej 14 lat za najsurowsze wykroczenia), bez żadnych egzystencjonalnych dywagacji o wartości jakiejkolwiek ludzkiej egzystencji, czy rozwiązywaniu problemów osób z traumą - tylko rzucono problem bezwiednie.
Wielkie nadzieje robiłem sobie z fabuły, lecz szybko się zawiodłem. Spodziewałem się obnażania japońskiej szkoły i śledztwa klasowej intrygi, itp., a dostałem "bezbłędny" master plan wszechobecnej i wszechwiedzącej famme fatale przeciw klasowemu Duszkowi Kacprowi i Merry Sue z kompleksem Edypa (reszta klasy robiła za puste tło) wraz z dziurami logicznymi w scenariuszu - rozłożona na 3 wyznania jest niespójne i przewlekłe czasowo.
Obiekcji nie miałbym wiele wobec charakterów bohaterów ze względu na ich ubogość i nieciekawość, co nie warto szerzej przytaczać.
Ten film sam nie wie czym chce być, a to trochę dreszczowiec, a coś z psychodramy i może slashera - lepiej jakby zakończono na półgodzinie po paranoicznej śmiesznej sensacji z mlekiem HIV (na bardziej wiarygodny blef nie było stać tak wszechmocnej osoby).
Narracja filmu idzie chybiącymi się krokami (podobnie tempo jest rozchwiane psychicznie) jak w typowych suspens thrillerach, gdzie dochodzi klimatycznie do jakiegoś wyjaśnienia wątka, a tu jeb z czapy fakty nie możliwe do wysnucia przez widza, aby podtrzymywać szcztuczną dramaturgię i móc wyjaśniać niedopowiedzenia dla łatania kulawej fabuły (dodatkowo irytujący efekt Bleach'a).
Najbardziej mierzi mnie tłumaczenie *niezrozumienia sensu* w filmie barierami kulturowymi, bo to "azjatyckie kino" dlatego oni innaczej to kminą, a w tym przypadku jest to dreszczowiec w typowym niejapońskim stylu, poza tym każdemu autorowi filmu zależy by jego przekaz był unikatowy i uniwersalny dla każdego ziemianina, bez znaczenia w jakiej formie serwuje - dożywotnio powinni zamilczeć ludzie używający określenia "azjatyckie kino/film", bo to jest blamaż filmoznawczy!
Forma przekazu autora jest komiczna, gdy w odpowiednim momencie bohaterowie jak na spowiedzi dzielą się swoimi zamierzeniami z kimkolwiek potokiem swych mądrości, bo autor nie potrafi za pomocą obrazu tego serwować, a dobry film powinien samymi niemówionymi scenami więcej wnosić niż przydługie nienaturalne monologii.
Można by jeszcze wyliczać negatywy, lecz pozytywem jest postprodukcja i efekty oraz aktorzy, jednak jest to film oneshotowy, bo nie zachęca do powtórki jak bliźniaczy "porozmawiajmy o Kevinie", a tym bardzie nie przywołuje do reflekcji, co jest wartością ujemną ważącą na średnią ocenę.
Teraz wszystkie normiki "dziewice azjatyckiego kina" i fanatyczni social worriors generacji EMO (obrońcy polskiego plagiatu Black Haeven) zaczną mnie bombardować, więc proszę spamujcie mi skrzynkę, ale tylko wartościowymi treściami

into_the_moonlight

zapytalam sie o dobre azjatyckie kino i mi to polecono.

into_the_moonlight

Polecam "BRICK"
https://www.filmweb.pl/film/Kto+j%C4%85+zabi%C5%82-2005-119614

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones