PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=698051}
6,8 115 353
oceny
6,8 10 1 115353
5,0 23
oceny krytyków
X Men: Apocalypse
powrót do forum filmu X-Men: Apocalypse

Kolejny przykład kręcenia filmu z danej serii tylko dla pieniedzy. Bo oprócz efektów specjalnych to scenariusz był troche w tyle, i wiadomo było już jak sie skonczy. Mozna powiedzieć, co za duzo to nie zdrowo i mogli skonczyć krecenie X-Menów na kilku częściach niz kręcic dalej. Choc same efekty nie były złe, w porównaniu do scenariusza.
Podobnie w scenach z polskimi kwestiami mogli wziąć polskich aktorów / statystów aby te sceny wygladały prawdziwie, a tak wygladały jak wygladały. Czyli nie do konca przemyslane.
Nie wiem czy to pymyłka lektora czy innej osoby, ale w jednej scenie była mowa o milicji, a pare minut o policji.

ocenił(a) film na 8
Misiek_62

Nie czytasz komiksów, prawda?

Himiteshu

Nie czytam. A co ma jedno wspólnego z drugim ? Bo jesli film nakręcono na podstawie komiksu to oceniałem film a nie komiks.

Himiteshu

Ty chyba też nie przeczytałeś uważnie komiksów. Fabularnie ten film odstaje od komiksów i to mocno. Przede wszystkim Apokalips jest kosmitą, a nie jakimś faraonem, a poza tym został pokonany przy użyciu jego własnego statku i wysłany z powrotem w przestrzeń kosmiczną. A wracając do samego filmu to jest to moje największe rozczarowanie tego roku. Ta ekranizacja nie ma niczego na swoją obronę, bo efekty specjalne w dzisiejszych czasach nie są czymś zaskakującym. Tych 2h i 27 min już nie odzyskam.

ocenił(a) film na 6
Misiek_62

Nie jestem pewien, czy jest to nadal prequel (przygody X-menów przed filmem X-men), czy tak jak w Star Treku reboot (de facto luźny remake), czyli mówimy - powstaje nowa alternatywna linia czasowa, a wszystko co wydarzyło się w oryginalnych filmach się nie wydarzy.
Dzięki temu możemy tłumaczyć dlaczego Profesor X nie pamięta spotkania Wolverina w latach 60 i 70.

mates_z

ależ pamięta i o tym wspominał jak Logan cofnął się w czasie.

ocenił(a) film na 6
Sznupii

Mówię o tym, że Pierwsza klasa i to co następuje później jest absurdalna pod względem spójności z pierwszymi trzema filmami.

mates_z

pierwsza klasa to jest prequel tych 3 pierwszych filmów (1962) czyli wcześniej niż akcja z DOFP
przeszłość, która nadejdzie zmienia linie czasową dlatego to co jest w apocalypse nie pokrywa sie z 1 i 2 xmenów, sam fakt, że mistique jest dobra wiele zmienia... i tak jak już pisali wcześniej : po przeszłości, która nadejdzie pierwsza trylogia sie nie liczy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones