PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98823}

Złe wychowanie

La Mala educación
7,4 34 666
ocen
7,4 10 1 34666
6,8 19
ocen krytyków
Złe wychowanie
powrót do forum filmu Złe wychowanie

7/10 - film dobry

ocenił(a) film na 7

Mam mieszane uczucia.
Niby Almadovar (pierwszy raz oglądałem jego film), a jak dla mnie, to np. Jim Jarmush kładzie go na łopatki.

Film ciężki, skomplikowana fabuła skumulowana niczym 1000 odcinków "Mody na sukces" w niecałe 2 godziny, ja po kilkudziesięciu minutach nie dałem rady na bieżąco nadążyć ze wszystkimi wątkami i zwyczajnie się gubiłem.

Pewnie po kilkukrotnym seansie by do mnie doszło w pełni kto komu czemu i dlaczego.

Miejscami (tak od około połowy) robi się z tego brazylijska telenowela.

Dobra dosyć goryczy, czas trochę posłodzić.
Genialny klimat, scenografia, kilka cudownych ujęć, brak dualizmu postaci (dobry/zły) - może za wyjątkiem tego księdza, brak happyendu.
Film wyłamujący się z konwencji, ale miejscami zbyt idący w telenowelę.

Eagle_

"Zbyt idący w telenowelę"? Pooglądaj inne filmy Almodóvara - prawie każdy jest brazylijską telenowelą, ale nie odbiera im to uroku, a wręcz przeciwnie - dlatego są charakterystyczne.
Ksiądz nie jest jednoznacznie zły - typowym bohaterem filmów Almodóvara jest ktoś zakochany do szaleństwa (zwykle jest to kobieta) i gotów zrobić wszystko, żeby swoją samolubną miłość "zaspokoić". Nie wydaje mi się, że reżyser próbuje takie postacie oceniać.
Nie wydaje mi się też specjalnie skomplikowany - dosyć łatwo jest załapać, kiedy oglądamy film w filmie, a końcówka wyjaśnia wszystko od A do Z.

ocenił(a) film na 8
Howler

Według mnie film wchodzi jak w masło (bez skojarzeń proszę..). Almodovar wykłada karty na stół, nie ma żadnych niedopowiedzeń, nieścisłości, możliwości własnej interpretacji. Jest czas, żeby filmowi się dokładnie przypatrzeć, popodziwiać, posmakować.

Pierwszy obraz Almodovara jaki dotąd obejrzałem, w którym praktycznie nie istnieją kobiety, a już na pewno nie odgrywają w nim znaczniejszej roli. Wszystkie postacie, zarówno te o pierwiastku damskim, jak i męskim, zagrali tu mężczyźni. Piszę o pierwiastku, gdyż podobnie jak moralność, tak i płeć jest w ich przypadku nie do końca jednoznaczna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones