PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98823}

Złe wychowanie

La Mala educación
7,4 34 665
ocen
7,4 10 1 34665
6,8 19
ocen krytyków
Złe wychowanie
powrót do forum filmu Złe wychowanie

i Młodzieży Wszechpolskiej :) a czytając niektóre wcześniejsze komentarze wydaje mi się, że cześć jest pod dyktando tych ugrupowań. Nie chcę się z nikim kłócić, narzucać swojego zdania, ani polemizować. Napiszę jak ja widzę ten obraz. Nie jestem wielkim znawcą jeśli chodzi o filmy Almodovara, ale film, który pozostaje w pamięci na pewno nie jest złym obrazem. Po drugie: rewelacyjna muzyka, na co często zwracam uwagę przy oglądaniu. Po trzecie: cała historia, którą oglądamy z perspektywy kręconego filmu i prawdziwych wydarzeń. Film zrobił na mnie mega wrażenie. To co, że o gejach, o seksie, o molestowaniu? Nie wszyscy muszą oglądać. Dla mnie był to trochę przereklamowany film, jeśli chodzi o tę sprawę. Myślałem, że księża będą na prawo i lewo (bo mniej więcej tak lansowały media), a nic takiego nie było.
Kończąc chcę powiedzieć, że film Almodovara bardzo mnie się podobał. Wqrwiają mnie Ci, którzy nie oglądali, a krytykują (szacowne grono LPR i MW (choć nie byłbym taki pewny, czy któryś z członków nie pokusił się o wizytę w kinie tylko dla "sprawdzenia" tematu))

użytkownik usunięty
menshikov

Rzeczywiście doskonała narracja i dobra gra aktorska...należy jednak uważać, gdyż znawcom filmu ciężko jest go skrytykować a reżyser sprytnie przemyca "kulturę gejowską". Taki stan rzeczy niejako wymusza brak krytyki dla tegoż stylu życia, gdyż film jest dobrze wyreżyserowany...A jak dobry krytyk może źle ocenić niewątpliwie dobry film? Wszystkich krytykujących zaliczamy do LPR, a przecież nie o to chodzi...z takim podejściem niebawem będziemy akceptować gwałt na ulicy, nawet nie zdając sobie z tego sprawy...

wydaje mi się, że jeśli uczestnikami dyskusji są ludzie na poziomie, to zawsze znajdą w sobie tę krztynę dobrej woli, żeby odróznić mówienie o rzemiośle filmowym od twierdzeń światopoglądowych. Mnie natrętne forsowanie tzw. kultury gejowskiej też trochę drżni, ale w "Złym wychowaniu" tego nie dostrzegam. Jest trochę mało smacznych scen, ale warto również zauwżyć, że Almodovar nie przedstawia homoseksualistów w wyidealizowany sposób...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones