PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98823}

Złe wychowanie

La Mala educación
7,4 34 665
ocen
7,4 10 1 34665
6,8 19
ocen krytyków
Złe wychowanie
powrót do forum filmu Złe wychowanie

Nie smaczny

ocenił(a) film na 1

Nie smaczny film. Raczej nie polecam. Ten film daje może realistyczny obraz gejostwa i pokazuje, że jest on bardzo przykry, prowadzi do rujnowania życia. Może poleciłbym go tym, którzy mają problem z rozeznaniem swojej orientacji seksualnej. Dziwię się, że geje nie oponowali, by taki film wszedł na ekrany. To jest film kompromitujący ich.

brmario

odpowiedz sobie na pytanie, czy wszyscy geje tacy sa?? moim zdaniem przesadzasz....

ocenił(a) film na 8
brmario

niesmaczny? być może. tak. dla wielu mógłby takim być. ja spodziwałam się "zniesmaczenia". takie wątki są typowe w filmach pana Almovodara. zwłaszcza jezeli film ten opowiada o homoseksualistach, tranzwestytach i księżach jednocześnie<:) nie jest to najlepszy film tego reżysera, ale sam w sobie dobry. dobrze nakrecony, dobrze zrealizowany. ciekawa fabuła. czy przedstawia realistycznie obraz gejostwa? nie mnie to oceniac - gejem nigdy nie byłam :P niemniej wydaje mi sie ze niekoniecznie. że to taka skrajnosc juz raczej. bo to chyba o zagubieniu. i to nie na tle seksualnym nawet. takze, ale nie przede wszystkim. chyba. nie jestem pewna, być moze chodzi rzeczywiscie o zszokowanie hetero i skompromitowanie homo...ja tu tylko sprzątam<:)

ocenił(a) film na 10
brmario

trzeba by zacząć od tego, że to nie jest film o "gejostwie".

ocenił(a) film na 8
brmario

Właśnie....podstawowe pytanie..dlaczego mówisz ze ten film kompromituje gejostwo,skoro głównym wątkiem nie jest homoseksualizm?

ocenił(a) film na 9
brmario

Niesmaczna to może być kolacja. Widzę i autora problem z nazywaniem zjawisk. Złe pojęcia. Złe tożsamości. Złe myśli. Pedofil to nie pedał.

brmario

"Złe wychowanie" to historia dwóch chłopców, których życie układa się tak a nie inaczej z powodu sytuacji, które spotkały ich w dzieciństwie; dokładnie molestowania w szkole katolickiej, chociaż ich orientacja nie była ściśle związana z tym przykrym doświadczeniem. Obraz ukazuje w złym, dwulicowym świetle księży, a nie środowisko gejów. Film jest realistyczny, ale pokazuje historię bohaterów a nie całego środowiska homoseksualistów więc ich nie kompromituje.

ocenił(a) film na 8
brmario

"Nie smaczny film. Raczej nie polecam. Ten film daje może realistyczny obraz gejostwa i pokazuje, że jest on bardzo przykry, prowadzi do rujnowania życia. Może poleciłbym go tym, którzy mają problem z rozeznaniem swojej orientacji seksualnej. Dziwię się, że geje nie oponowali, by taki film wszedł na ekrany. To jest film kompromitujący ich. "

Nalezy od tego zacząć że Almodovar też jest gejem... i jako gej zrobiłby film kompromitujący gejow........??

ocenił(a) film na 7
kamul

Ten film oglądałem już parę lat temu w kinie i na pewno była w nim scena,, która jednak nie była dla mnie "przyjemna" i działała w taki sposób, że chciałem odwrócić wzrok od ekranu, więc co najmniej jedna scenę można nazwać niesmaczną...
Almodóvar zawsze stara się budzić emocje widza, ale w tym filmie jakby wykorzystał "chwyt", który jest mu obcy ;].
Wolę tradycyjnego Pedro, jak w Porozmawiaj z nią, albo Wszystko o mojej matce...

brmario

Jeden z najlepszych filmów z udziałem Gael'a.
Od początku do końca wywoływał u widza najróżniejsze emocje (w zależności od stopnia homofobizmu) od zadowolenia, poprzez fascynację, do totalnej złości, i obrzydzenia w stosunku do zachowania bohatera.
Ciekawy pomysł, jeszcze lepsze wykonanie. Wspaniała gra aktorska. Jeden z niewielu naprawdę wciągających filmów.
POLECAM ! 9/10 (za to, że Gael znów grał naiwny, czarny charakter :P)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones