PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=742974}
5,8 8 528
ocen
5,8 10 1 8528
4,3 18
ocen krytyków
Zaćma
powrót do forum filmu Zaćma

Jest mi cholernie przykro, że Maria Mamona nie otrzymała wczoraj, podczas wręczenia nagród na 41 Festiwalu Filmowym w Gdyni nagrody dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej.

heyomanka1996

Nie mam nic do Mamony, ale to jest rola stworzona dla Stenki. Tak więc już na wstępie przeżywam rozczarowanie błędem obsadowym.

ocenił(a) film na 9
Redaktorka

Absolutnie nie rozumiem czemu ten film nie otrzymał chociaż jednej nagrody :( Dla mnie jeden z najlepszych (ale nie najlepszy) na festiwalu.

justyna_sowinska

No dokładnie! Ale z tą Mamoną naprawdę jest mi przykro.

Redaktorka

A dlaczego niby dla Stenki ?

maciekb80

Wydaje mi się fizycznie niezwykle podobna do Brystygierowej. Ma takie same wory pod oczami, podobny typ urody. Szatynka o pergaminowej skórze. Nie Kulesza, ale właśnie subtelna Stenka pokazałaby psychologiczną, a wręcz historyczną głębię tej postaci. Choć nie wykluczam, że to moje subiektywne wrażenie, ale jestem o tym głęboko przekonana - nieobsadzenie Stenki było wielkim błędem.

Redaktorka

Stenka byłaby właśnie subtelna przez swoją urode co kłóciłoby się z wizerunkiem Brystygierowej . Dla mnie już bardziej pasowałaby Jowita Budnik . Choć osobiście jestem za aktorką która zagrała Brystygierową . Jest świetną aktorką teatralną , filmową również choć żadko pierwszoplanową wiec fajnie że pozwolono jej zagrać pierwsze skrzypce .

Redaktorka

Wszędzie Stenka, Stenka, Stenka. Nic do Niej nie mam, ale po co, skoro Maria Mamona zagrała tę rolę świetnie. Poza tym w kinie aktor nie musi być lustrzanym odbiciem granej postaci. Na szczęście Bugajski przyjął inne kryteria doboru aktorki, a nie wory pod oczami xd

ocenił(a) film na 10
Myszkin_filmweb

dokładnie tak. Mamona pokazała coś więcej, Stenka się wypaliła.

Redaktorka

Fakt. Wory to Stenka ma

Redaktorka

Steka potrafi tylko stekac, swiatem rzadz Mamona.

Szybszy

Hahahahahah xd

ocenił(a) film na 10
Redaktorka

Stenka sprzedała się do komercyjnych produkcji i kojarzy się z plastykowymi postaciami przez co straciła swój niewątpliwy urok. Mamona znakomita. Jakby szyta na miarę do tej roli, albo rola szyta dla niej.

ocenił(a) film na 7
heyomanka1996

Tylko Christopher Walken!:
https://www.facebook.com/blog.q/photos/a.137410602967318.12994.136591249715920/1 273696742672026/?type=3&permPage=1
;)

ocenił(a) film na 8
heyomanka1996

Zaiste, jest fantastyczna!

heyomanka1996

A kto wtedy wygrał?

ocenił(a) film na 2
heyomanka1996

A za co?!?!

ocenił(a) film na 10
heyomanka1996

Maria Mamona genialna, jej gra sprawiła, że miałam ciary na ciele! Mamona to mało wykorzystana w filmie aktorka, bardzo szkoda, dobrze, że jej mąż Ryszard Bugajski powierzył właśnie jej główną rolę w Zaćmie! Aż sobie poszukałam i poczytałam róże wiadomości o Juli Brystygierowej czyli Krwawej Lunie, o jej synu! ♥ https://vod.tvp.pl/video/one-kobiety-kultury,maria-mamona,44819722 Stenka na pewno się nie nadawała do tej roli, chyba trochę się wypaliła niestety...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones