PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=714022}

Za jakie grzechy, dobry Boże?

Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu?
7,4 134 395
ocen
7,4 10 1 134395
6,1 15
ocen krytyków
Za jakie grzechy, dobry Boże
powrót do forum filmu Za jakie grzechy, dobry Boże?

syf

ocenił(a) film na 1

lewacka propaganda i tyle w temacie

ocenił(a) film na 9
camakal

Bez przesady aby wszędzie doszukiwać się polityki. :/

ocenił(a) film na 1
siasiarzyna

Przemysl rozrywkowy jest jednym z piekielnej triady.

ocenił(a) film na 9
camakal

To oczywiste, bo tak najłatwiej trafić w podświadomość odbiorców... Jednak niedługo nie będzie można żadnego filmu stworzyć aby nie wysłuchiwać tekstów o polityce.

ocenił(a) film na 1
siasiarzyna

Skoro film jest o multi-kulti to ciężko nie powiązać tego z polityką.

ocenił(a) film na 9
camakal

Rozumiem, że "Bogowie" to też lewacka propaganda?

ocenił(a) film na 1
siasiarzyna

Nie oglądałem.

ocenił(a) film na 9
camakal

To dziwne, bo jeszcze godzinę temu wystawiłeś temu filmowi jedynkę. Teraz po jedynce ani śladu.

ocenił(a) film na 1
siasiarzyna

Coś Ci się przewidziało. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
camakal

XD co za tępak

camakal

Jaka propaganda?

ocenił(a) film na 1
lily333

Lewacka

camakal

A tak dokładnie, to co masz na myśli?

ocenił(a) film na 1
lily333

Promuje polityke multikulti, ktora sie nie sprawdza.

camakal

W jaki sposób promuje?

ocenił(a) film na 1
lily333

Jeżeli tego nie widzisz to nie mamy o czym rozmawiać.

camakal

Mam wrażenie, że rzucasz wyświechtane hasła, a tak naprawdę sam nie wiesz o co ci chodzi.

ocenił(a) film na 1
lily333

W takim razie masz bledne wrazenie.

camakal

W takim razie dlaczego nie jesteś w stanie odpowiedzieć na proste pytanie? Odpowiedź, że sama powinnam wiedzieć, o co ci chodzi, jest bez sensu.

camakal

Boże, widzisz i nie grzmisz. Jestem przeciwny multi-kulti i syjonizmowi ale film ocenia się patrząc na grę aktorską, muzykę, za treść polityczną można obniżyć dajmy na to maksymalnie o 2 oczka. A jakby Twoja córka chciała wyjść za murzyna czy Araba to co? Przecież konserwatysci nie zostali tu poniżeni i została pokazana sytuacja narodowo-spoleczna. Jestem konserwatywnym katolikiem, a film mi się podobał. I tak jak nienawidzę komunistów tak za "Czterech pancernych..." nie dałbym 1.

Chyba ze masz takie kryterium oceniania ale wedlug mnie jest ono płytkie.

ocenił(a) film na 1
Micman1995

Twoje jest płytkie

Micman1995

A Ja, za treść polityczną dałem filmowi o 2 oczka wyżej. Jak widać narodowiec francuski, jest w stanie pogodzić się, z wpływami pochodzącymi z innej kultury narodowej. Film nie miał na celu promocji syjonizmu, w takim stopniu jak oceniają go nacjonaliści na forum. Jego zadaniem było pokazanie cech semickich. Syjonizm, został przedstawiony, w kontekście obrony żydowskiego państwa narodowego. Jeśli zatem konserwatyzm francuski, spotyka się z konserwatyzmem arabskim, żydowskim, chińskim oraz afrykańskim, to dochodzi do konfliktu na tle międzynarodowym. Konwencja filmu jest prześmiewcza i należy go odbierać w żartobliwy sposób. Moim zdaniem osoby, które nisko oceniły owy film, są nastawieni bardzo agresywnie w stosunku do innej kultury, co widać po wypowiedziach. W Polsce sytuacja jaka została przedstawiona w filmie, prawdopodobnie nie zaistnieje lub zaistenieje w minimalnej formie. Moim zdaniem zabrakło jeszcze tradycyjnych ślubów arabskich, żydowskich i chińskich, przez co ceremonie, odbywały się w skostaniałej świeckiej atmosferze.

camakal

''Promuje polityke multikulti, ktora się nie sprawdza'' -Akurat ten film politykę multi-kult wyśmiewa ;).

camakal

Troll czy idiota? Bez obrazy, ale to jest zwykła komedia, a nie żadna "lewacka propaganda". Film się spodobał nawet mojemu koledze, który popiera RN.

ocenił(a) film na 1
NikKlik

To chyba noawet twoj kolega to troll lub idiota

camakal

Jest to komedia, o zabarwieniu politycznym. Z pewnością, nie jest to film propagandowy. Doskonały film, który pokazuje, jak głupi jest rasizm.

ocenił(a) film na 1
Maciej_K_fw

film jest propagandowy, a rasizm jest głupi

camakal

A Ty masz informację na temat tego, że film był sponsorowany przez lewicujących polityków, czy wyciągasz powyższe wnioski, na podstawie tematyki obrazu?

ocenił(a) film na 1
Maciej_K_fw

to i to

camakal

To poproszę o owe informacje. Którzy politycy sposnorowali powstanie filmu:

camakal

Poproszę o konkretne nazwiska, inaczej uznam Twój wpis, za kompletny wymysł.

ocenił(a) film na 1
Maciej_K_fw

Nie podam nazwisk bo nie mam dowodów które ostały by się w "niezawisłym" sądzie

camakal

A więc samo przypisywanie "propagandy" politycznej, można traktować jako pomówienie w stosunku do twórców.

ocenił(a) film na 1
Maciej_K_fw

Wystarczy obejrzeć film, żeby stwierdzić że to propaganda

camakal

Oglądałem film i nie uważam, że ma on na celu manipulować widzem. Celem tej komedii, jest rozśmieszenie odbiorcy. Mieszkasz w Polsce i najwyraźniej nie dopuszczasz do siebie, Arabów, Żydów, Chińczyków i Afrykańczyków. Francuzi są innym narodem, jednak i tam rasistowskie uprzedzenia, sprawiają problem. Wiem, że wasza kontytucja, nie działa i nie respektujecie jej postanowień. Ja się nie czuje Polakiem i uważam, że film jest bardzo owocnym obrazem współczesnego społeczeństwa.

ocenił(a) film na 1
Maciej_K_fw

Osmieszasz się

camakal

Wcale się nie ośmieszam. Oskarżając twórców filmu o manipulację widzem, która ma na celu promować zgodę pomiędzy ludźmi, mającymi odmienne etniczne pochodzenie, musisz mieć dowody. A, ich nie masz. Zatem wyłącznie rzuciłeś hasło "propaganda", ponieważ Ci się nie spodobała miłość Araba z Francuzką i to wszystko.

Co Ciebie tak razi? Czy fakt, że w kontekście fabuły, te osoby pogodziły się ze sobą w kwestiach światopoglądowych?

W Polsce mieszka trochę Arabów, Żydów, Chińczyków i Afrykańczyków. Małżeństwa mieszane również są obecne.

ocenił(a) film na 1
Maciej_K_fw

Afrykańczyk czy Murzyn? bo Arab też może być Afrykańczykiem.

camakal

Murzyn, pochodzący z Afryki, a mieszkający we Francji.

Tak są Arabowie Azjaci i Arabowie Afrykańczycy oraz Arabowie Afroazjaci.

ocenił(a) film na 1
Maciej_K_fw

Opowiem Ci fajny dowcip.
Przychodzi Żyd, Murzyn i Chińczyk do baru, barman podnosi wzrok i mówi 'wypierdalać'.

camakal

"Dowcip", idiotyczny. Dołóż jeszcze polaczka, do tego "dowcipu".

ocenił(a) film na 1
Maciej_K_fw

a co na ten powiesz?

https://www.youtube.com/watch?v=vRZiF_uOvv4

camakal

To samo. Dołóż tam jeszcze amerykańca, aby było po równo, w tym zgorszeniu.

ocenił(a) film na 8
camakal

i znow podstawowy blad... Trolla sie nie karmi!!!

camakal

Dokładnie. Nie da się tego gówna obejrzeć do końca, a nawet do połowy. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
camakal

film spoko nie dla bezmózgowców 6/10

camakal

Smiesza mnie zawsze ci idioci, ktorzy rzucaja tym durym sloganem o "lewactwie" przy kazdym mozliwym temacie, bo przeciez nic innego, ze wzgledu na iloraz inteligencji na poziomie kartofla nie umieja powiedziec.

ocenił(a) film na 1
triple_x_OG

smiesza mnie zawsze idioci, ktorzy mysla ze maja wiekszy iloraz inteligencji niz kartofel a nie maja.

camakal

hehe jedynym tępym deklem tutaj jestes ty, bo nawet nie potrafiles rozszerzyc swoich "złotych mysli" jak cie ktos o to prosil. Kazdy z ciebei drze łacha, a ty jedyne co potrafisz robic to powielac ten durny tekst o lewactwie. Masz wyprany mózg, czyms czego nawet nie roizumiesz, ale jak ktos ma iq jedno-cyfrowe to i łatwo mu go wyprac.

ocenił(a) film na 4
camakal

może nie tak drastycznie "syf", ale nie wiem dlaczego na forum taki zachwyt, kilka kawałów i to wszystko, średnia. Daleko mu do prawdziwych komedii francuskich.

typisb

dokładnie. Też uważam że ten film nic nowego nie wnosi i dopisywanie mu jakichkolwiek wartości wychodzi tylko z próżności widzów. Typu tych, co bluzgają autorowi postu za jego odmienną opinię :]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones