PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11904}

Zabójstwo

The Killing
7,4 7 807
ocen
7,4 10 1 7807
7,6 14
ocen krytyków
Zabójstwo
powrót do forum filmu Zabójstwo

Dodaje to obrazowi napięcia. Jak na debiut jest to znakomity film. Podobno Tarantino
czerpał z niego inspirację. 8/10.

ocenił(a) film na 7
dejwid_filmweb

To nie był debiut Kubricka, tylko jego trzeci pełnometrażowy film.

ocenił(a) film na 8
majer1221

Przecież poprzednie były krótkometrażowe.

ocenił(a) film na 7
salata2205

Wydawało mi się, że pocałunek mordercy oraz strach i pożądanie to filmy a nie krótkometrażówki.

ocenił(a) film na 8
majer1221

Tu akurat można by się sprzeczać, na pewno 'Zabójstwo' nie jest debiutem reżysera. Trzeba by sprawdzić czy poprzednie były wyświetlane w kinach i dopiero potem nazywać.

ocenił(a) film na 7
salata2205

Wyznacznikiem filmu chyba nie jest to czy jest puszczany w kinach.

ocenił(a) film na 8
majer1221

Trochę śmieszy mnie ta dyskusja. :D Mam na myśli debiut reżysera na wielkim ekranie, oczywiście.

ocenił(a) film na 8
salata2205

"Pocałunek mordercy" i "Strach i pożądanie" powstały przed "Zabójstwem" i były wyświetlane w kinach.

dejwid_filmweb

Tez mi sie to podobało. Tylko dlaczego film nazywa się "zabójstwo"? Ogolni przecierz fabuła nie opiera sie na jakims zabojstwie. Chyba, że postrzelenie konia to było zabojstwo ;)

ocenił(a) film na 9
filipex1001

eheheh - dokładnie tak - zabójstwo konia ! :D
pomijając fakt nietrafionego tytułu - świetny film. Wczoraj trafiłem na niego przypadkowo w mediamarkcie. Niesamowicie udany zakup !
Fajny klimat, śmieszny motyw z narracją + zaskakujący jak na 1956r motyw z zaburzeniem chronologicznym. Extra.

ps. no i ten genialny plakat:
http://www.filmweb.pl/film/Zab%C3%B3jstwo-1956-11904/posters#poster-7395760

lordvader

a tak w ogole pomysl z maskami na twarzach bandytów gdzie pojawil się jako pierwszy? Moze w "zabojstwie"?

a plakat swietny ;)

ocenił(a) film na 8
dejwid_filmweb

Ja już nie raz słyszałem od Tarantino kim to się on nie inspirował, zawsze wymieniał jakichś dobrych reżyserów, a sam robi filmy klasy B... Nie wiem, może chciał w ten sposób dodać sobie "powagi"? A film bardzo dobry.

ocenił(a) film na 8
jasiu15

Tarantino robi filmy klasy A posługując się stylistyką kina klasy B.

ocenił(a) film na 8
KetRaab

Pięknie napisane : )

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones