PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1165}
7,0 12 333
oceny
7,0 10 1 12333
5,5 6
ocen krytyków
Zabij mnie, glino
powrót do forum filmu Zabij mnie, glino

Lubię ten film, Linda jeszcze nie zmanierowany, zwroty akcji, dobra obsada, zawsze fajnie obejrzeć

kilogramowy

Dla mnie również jeden z najlepszych polskich sensacyjnych filmów1

ocenił(a) film na 10
John_Kangur

To były dobre lata polskiego kina!

ocenił(a) film na 10
kilogramowy

Najlepsze!!! Nie to co teraz.

ocenił(a) film na 10
Art_36

DOKŁADNIE!

kilogramowy

Chyba nawet najlepsze lata!

ocenił(a) film na 8
kilogramowy

Zgadza się, Linda wypadł naturalnie, wytrawny przestępca, ale w zachowaniu taki zwyczajny facet, jeszcze nie było tej maniery, w którą na ładnych parę lat popadł po "Psach".

Ogólnie ZMG mimo podkoloryzowania rzeczywistości i paru realizacyjnych wpadek to bardzo udany film, a mogło być jeszcze lepiej, gdyby nie tradycyjnie groteskowe u Bromskiego sceny akcji (bójki, strzelaniny).

ocenił(a) film na 10
jan_niezbedny0

Prawda. Przyznam się też, że przez cały film trzymałem kciuki za Lindę...

ocenił(a) film na 8
kilogramowy

Żeby było śmieszniej za tę rolę - jak by nie patrzeć bandyty - Linda dostał nagrodę ministra kultury. W PRL-u! :)))

ocenił(a) film na 10
jan_niezbedny0

Hm, a dlaczego to taka sensacją, że za rolę przestępcy? Przecież to jest za grę a nie za to kogo grał. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
filozof71

A dlatego, że to było w PRLu - epoce dbałości o ideologiczną czystość :)

ocenił(a) film na 10
jan_niezbedny0

Bzdura. Czyli np. jak się chciało napiętnować kapitalizm to za rolę kapitalisty aktor nie mógł odstać nagrody, jeśli przekonująco pokazał jakim to złym i krwiopijczym systemem jet kapitalizm?

ocenił(a) film na 8
filozof71

Jak znasz takie przypadki, to nie ma sprawy - zapodaj.

Ja info, że nagroda ministra kultury za rolę bandyty to był ewenement sobie nie wymyśliłem, było o tym nawet książce Zawiślińskiego, więc krzyki o bzdurach możesz sobie darować.

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 8
jan_niezbedny0

Jakie wpadki masz na myśli ??

ocenił(a) film na 8
giovanni50

No przecież napisałem - sztucznie, po amatorsku zrobiona część scen akcji. Nawet przyspieszone tempo kręcenia widać (kiedy Linda "zabija" Strasburgera - zupełnie nie wiem czemu to miało służyć).

ocenił(a) film na 8
jan_niezbedny0

Witaj. Nie mam pewności, czy po takim czasie w ogóle przeczytasz ten komentarz, ale zaryzykuję:)
"Zgadza się, Linda wypadł naturalnie, wytrawny przestępca, ale w zachowaniu taki zwyczajny facet, jeszcze nie było tej maniery, w którą na ładnych parę lat popadł po "Psach".
Jaką manierę Lindy w późniejszym okresie jego kariery aktorskiej masz na myśli?

ocenił(a) film na 8
raf_filmweb

Wciąż tu jeszcze zaglądam, choć forum fw mocno obumarło.

Pisząc o manierach miałem na myśli zestaw pewnych min i sposobu mówienia, który BL ujawnił w pierwszych filmach Pasikowskiego i potem w latach 90-tych to powielał.
Choć trzeba przyznać, że często właśnie po to go wtedy w filmach obsadzano - by dalej był Franzem Maurerem, który napędza publikę do kin.

ocenił(a) film na 9
kilogramowy

"Sam nie wiem czy to bezczelność czy pewność siebie" świetny tekst

ocenił(a) film na 10
mgrtk

Dokładnie

ocenił(a) film na 8
mgrtk

Najlepszym filmowym tekstem Lindy i tak pozostanie wrzuta z "Psów" - "Czasy się zmieniają, ale pan zawsze jest w komisjach".

Jakież to celne, jakie , jak świetnie pasuje do dzisiejszej rzeczywistości.

ocenił(a) film na 10
jan_niezbedny0

Wiesz, jeszcze parę fajnych by się znalazło:)... to ty stara d... jesteś, ... bo to zła kobieta była... etc... itp:)

ocenił(a) film na 8
kilogramowy

Wiadomo.
Ale ten o komisjach to idealne podsumowanie chyba KAŻDEJ Polski :)

jan_niezbedny0

Ale tej "obecnej" to już w ogóle, komisja za komisją, teraz np Odra hehe

ocenił(a) film na 8
John_Kangur

Odra jak Odra (wiadomo - szkoda tej natury umęczonej, straszna rzecz się stała, gad, który to zrobił, powinien dostać kąpiel w tych pierwiastkach), ale jak im majątki prywatne popuchły, odkąd się dorwali do koryta - mają mejzy czysty zysk (zupełnie odwrotnie niż państwo pod ich nierządem...).
Można się tylko zastanawiać, co ten naród ma w głowach, że im dał władzę - i jeszcze ją przedłużył na II kadencję, kiedy od dawna było widać, że to zaraza, która do polityki przyszła tylko po ŁUPY.

jan_niezbedny0

wg mnie to byl drugi taki Polski kryminal po,,Wściekly" na ktorym bylem w tamtych czasach w kinie co zrobil na mnie pozytywną opinie....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones