PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32482}

Zabity na śmierć

Murder by Death
7,4 8 042
oceny
7,4 10 1 8042
6,4 7
ocen krytyków
Zabity na śmierć
powrót do forum filmu Zabity na śmierć

Zetknąłem się z tym tytułem przy okazji tematu pod „Tropem”, gdzie poszukiwano innych podobnych w klimacie filmów: stary dom, morderstwo, czarny humor, burza i grupa niedorzecznych ludzi. Wszystko tu jest, ale w wykonaniu co najmniej o dwie klasy gorszym niż w genialnym „Clue”.

Jest zaproszenie na kolację i morderstwo. Morderstwo jeszcze się nie odbyło, ale to nic – w końcu morderca i ofiara wpierw muszą zjeść kolację. Cała intryga opiera się na obśmianiu klasyki i schematów kryminałów. Bohaterowie Hammeta czy Christie są tu pokazani w krzywym zwierciadle (tzn. ograniczono się do przekrzywienia ich nazwisk, karykatura z tego słaba, wszystkie na jedno kopyto zagrane – ot, raz się pomylą i cała zabawa), ale i tak zakończenie miażdży (oczywiście go nie zdradzę – powiem tylko, że odkrycie mordercy jest tu najmniej ważne).

Całkiem dobre otwarcie, z trzeszczącym mostem, ślepym lokajem i latającymi rzeźbami.


7/10.


- Człowiek, który rozmawia z krową jest jak pociąg bez kół – daleko nie zajedzie!

- Dobrze, przejdźmy do salonu, mój syn posprząta zwłoki.
- Czemu ja odwalam czarną robotę?
- Bo nie ma tu twojej matki.

- Bardzo interesująca teoria, ale przeoczyłeś jeden drobny szczegół.
- Jaki?
- Jest głupia! Głupszej w życiu nie słyszałem!

- Udało wam się ze skorpionem?
- Mi się udało, ale żona za 50 minut musi być w szpitalu.

ocenił(a) film na 7
_Garret_Reza_

No to jeszcze kilka tekstów:
Rozmowa jest jak telewizor podczas miodowego miesiąca... niepotrzebny!

- Sam przytul mnie!
- Sama sie przytul!

Pytania są jak grzybica stóp... irytują!

użytkownik usunięty
martinezowiec

Czy to jest śmieszne? Tak pytam, bo chyba jestem nietutejszy.

ocenił(a) film na 7

No.

ocenił(a) film na 8
_Garret_Reza_

Nie pamiętam dokładnie, ale coś w stylu , że jak wiemy syn Pana Wanga jest z Japoni, od razu mozna wyczuć chińczyka:)

_Garret_Reza_

Trafiłem tu podobnie jak ty po "The Clue" i tak samo się zawiodłem. Niby wszystko to samo, ale jakieś takie słabsze. Film nie jest tragiczny, ale nie ma niestety tej siły przebicia co Trop, na którą tak bardzo liczyłem.

ocenił(a) film na 9
P10T333R

Moim zdaniem oba filmy sa warte obejrzenia i mi osobiscie naprawde sie spodobaly, choc chyba "Murder by death" troszke bardziej :)
Jesli macie jeszcze jakies tytuly tego pokroju podrzuccie bo naprawde fajnie mozna spedzic czas wieczorem, nie ogladajac popcornowego kina ;)
Ja moge polecic troszke inne kino: "Splitting hairs" i "Wehikul czasu" oba z zupelnie innej bajki i lat ale polecam!

shang83

A jakie byście poleciłi filmy w tym stylu? Jeśli ktoś zna jakieś dobre w stylu "bulwar zachodzacego słońca" także byłabym wdzięczna :)

Osobiście nie przepadam za "clue", zgadzam sie, są one do siebie podobne jednakże w "zabitym...." Jest jak dla mnie znacznie wiecej humoru. Clue zwyczajnie mnie nudził. :(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones