PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10017419}

Zaginiony król

The Lost King
6,2 807
ocen
6,2 10 1 807
Zaginiony król
powrót do forum filmu Zaginiony król

Film oparty o prawdziwe wydarzenia, więc miał potencjał, tym bardziej, że już sama historia Ryszarda jest bardzo ciekawa i przez setki lat była owiana tajemnicą. Jednak moim zdaniem zrobiono z tego niedzielne telewizyjne kino familijne z morałem, happy endem, przewidywalnymi, przerysowanymi postaciami zafiksowanymi w jednym kierunku i muzyką jak z bajek o magii. Przez cały seans miałam wrażenie, że oglądam rozgrzewkę przed prawdziwym filmem. Historia świetna. Wykonanie poprawne.

ocenił(a) film na 8
nubia

Oglądałam wywiad z Philippe i film odzwierciedla jej postrzeganie wszystkich sytuacji, które miały miejsce w czasie jej walki o odnalezienie Ryszarda III.

ocenił(a) film na 5
seeiko

Co nie zmienia moich wrażeń po seansie ;)

ocenił(a) film na 8
nubia

Na całe szczęście są to tylko Twoje wrażenia, wiec raczej nikt do nich nie będzie podchodził poważnie :) heja

ocenił(a) film na 5
uczensaibaby

Na całe szczęście jest to forum do dzielenia się wrażeniami o filmach, więc do Twojego posta bez argumentów, a jedynie z osobistymi przytykami, nikt nie będzie podchodził poważnie :) adios

ocenił(a) film na 8
nubia

raczej będą, gdyż To Twoje zdanie jest raczej odosobnione ;) Poza tym zważ na to, że na samym początki filmu mamy informację, że to jest historia Jej opowieści na podstawie jej książki. Dlatego dla mnie osobiście metafizyczny charakter całej opowieści jest na tak. Być może sam Ryszard III domagał się w końcu odkrycia swoich kości, gdyż Jego Dusza nie mogła zaznać spokoju ;)

ocenił(a) film na 5
uczensaibaby

Szałowy ten twój argument: masz mieć zdanie jak większość! Bo cię nie przeczytamy! xD A co wnosi informacja, że to na podstawie książki? NIC... Bo można adaptować słabą książkę/wydarzenie w świetny sposób, świetną w słaby, świetną w świetny, albo słabą w słaby... Tu słabe i wydarzenie i słabe kino. Jaka książka? Nie wiem, nie czytałam i nie zachęca mnie ten film do sięgnięcia po nią, bo skoro ten gniot wystrzelał się już ze wszystkich fajerwerków pokazując, co pokazał, to pewnie i powieść nie przedstawia sobą zbyt wiele. To, że tobie się podobało, absolutnie nie zgania mi snu z powiek- masz prawo do swojej opinii i masz prawo się mylić. A kiedy już zrozumiesz, że ludzie mają różne zdania na dany temat i należy to uszanować, to wróć.

ocenił(a) film na 8
nubia

Niekoniecznie. Odmienność zdania nie zawsze jest dobra. Jak najbardziej szałowy. Poza tym książki nie czytałem, ale widzę, że historia opiera się bardziej na metafizycznym aspekcie. Dla mnie bomba, ale jak widać wątek astralny nie za bardzo Tobie przypadł do gustu ;) pozdrówka

ocenił(a) film na 8
nubia

Dokładnie też miałem takie wrażenie,że potencjał tej historii nie został wykorzystany. Można by z tego zrobić miniserial .Ale oglądało mi się to świetnie i nie potrafię za bardzo wytłumaczyć dlaczego.A takie marvele za dziesiątki milionów nudzą mnie po 15 minutach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones