PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11923}
7,8 31 829
ocen
7,8 10 1 31829
8,1 20
ocen krytyków
Zaklęte rewiry
powrót do forum filmu Zaklęte rewiry

Śmietanka wybitnych polskich aktorów.Kondrat,Wilhelmi,Maklakiewicz wspaniali.Film oglądałem kilka razy,i z chęcią przypomniałem sobie go dziś wieczorem.Świetnie zrobiony.Zaklęte Rewiry to po prostu już klasyk,i czapy z głów!!

ocenił(a) film na 9
Matiasparviere70

W szkołach gastronomicznych powinni puszczać ten film na lekcjach :D

ocenił(a) film na 8
Matiasparviere70

Kręci się, kręci. Tylko, że jak ogląda się filmy wyłącznie w tv lub pobliskim komercyjnym kinie to nie ma się wglądu na takie kino. Polecam udać się choć raz w roku na jakiś festiwal kina niezależnego.

ocenił(a) film na 9
lukasz_beta

Co to są "festiwale kina niezależnego"?

ocenił(a) film na 8
Trabant601

GOOGLE NIE GRYZIE!!!!!! 2 sekundy szukania - efekty: http://pl.wikipedia.org/wiki/Mi%C4%99dzynarodowy_Festiwal_Kina_Niezale%C5%BCnego _Off_Plus_Camera
http://kinoamatorskie.pl/festiwale-niezalezne/

ocenił(a) film na 4
Matiasparviere70

Choć jest jeden szkopuł który razi w oczy. Z tego filmu wyłazi komunistyczna propaganda mająca na celu krytykę pojmowanego po marksistowsku kapitalizmu. W filmie mamy do czynienia z klasą wyzkiwanych (chłopaki-kelnerzy) i wyzyskiwaczy (właściciele i Wilhelmi). Przez to ten film się ogląda gorzej. Tak wogóle najwięcej co mogę dać to 5 gwiazdek ale to nawet nie wynika z mojej powyższej uwagi.

tulpa

Nie sądziłem, że Worcell napisał marksistowską książkę w duchu komunistycznym... ;) No tak: powinno być, że kapitalistyczni właściciele są jak ojciec, a Wilhelmi jak matka rodzona dla każdego pomywacza. Nie ma wyzysku, przemocy, agresji. Bo przecież w kapitalizmie nie istnieją taki zjawiska, bo i skąd, skoro są typowe tylko dla komunizmu? ;)

ocenił(a) film na 4
zweistein

Niby książka wydana przed wojną, ale to nic dziwnego. Władze PRL pośrednio często wykorzystywały przedwojenne powieści w celu krytyki (w ich rozumieniu kapitalistycznej) sanacji. Tak było np z Nikodemem Dyzmą i chyba wszyscy to pamiętamy. Przy czym nie staram się udowadniać, że Zaklęte rewiry to wielka propagandowa tuba, ale cenzorom z pewnością było na rękę przepuścić taki film z bardzo delikatnym, nienachalnym przesłaniem "prorządowym". Aha i jeszcze jedno. Kapitalizm nie ma tu nic do rzeczy. W tym sensie, że sytuacja przedstawiona w Zaklętych rewirach mogła się wydarzyć równie dobrze w PRLu.

tulpa

... ale zdarzyła się w najcudowniejszej naszej II RP. Niestety. Bo teraz o tamtych czasach można poczytać niemal same laurki.

tulpa

A mógłbyś sypnąć kilkoma tytułami, współczesnego kina niezależnego, ktore są na podobnym poziomie jak ten i maja tak charyzmatycznych aktorów w rolach głównych jak Wilhelmi Kondrat czy Maklakiewicz?

ocenił(a) film na 10
tulpa

Worcell opisał w tej powieści swoje osobiste doświadczenia z czasów pracy w restauracji. Życiorys miał sobie zmienić, żeby ci się podobało?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones