PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11923}
7,8 31 755
ocen
7,8 10 1 31755
8,1 20
ocen krytyków
Zaklęte rewiry
powrót do forum filmu Zaklęte rewiry

Jest to jeden z najlepszych i co bardzo ważne ponadczasowych filmów polskiej kinematografii. Za każdym razem jak go oglądam doceniam jakiś inny aspekt tematu, wydarzeń i obrazów. Wspaniałe zdjęcia, intrygująca gra aktorów. Najważniejszym atutem filmu jest chyba jednak poważna życiowa prawda epatująca z każdego kadru. Uważam, że nie można się uważać na kinomana, jeżeli się nie widziało tego filmu.
Aha i jeszcze jedna rzecz. Ten film zawiera niesamowite "smaczki" dotyczące pracy kelnerów i w ogóle funkcjonowania restauracji. Ciekawym co na temat tego filmu twierdzi np. Pani Magda Gessler? A warto sobie uświadomić, że film powstał w latach komunizmu - kiedy wszystko było postawione na głowie. Ja osobiście z tego filmu uczyłem się kapitalizmu. Dzięki niemu łatwiej przyszło mi zrozumieć to co się w Polsce wyprawiało po 1989 roku. Szczerze boleję że żaden z reżyserów nie podjął tego tematu i nie pociągnął akcji w nasze czasy... Bardzo bym chciał taki film obejrzeć.
A Pan Marek Kondrat - od pierwszych scen wielka rola. Brawo.

Kicha_Rycha

Polecam książkę Worcella, świetnie napisana.

ocenił(a) film na 10
zweistein

Książka świetnie napisana, a Film świetnie nakręcony i zagrany. Rzadki przykład naprawdę dobrej "roboty".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones