PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11923}
7,8 31 806
ocen
7,8 10 1 31806
8,1 20
ocen krytyków
Zaklęte rewiry
powrót do forum filmu Zaklęte rewiry

Majewski jest skrajnie nierównym twórcą, który posiada jednak przydatny dar. Umie opowiedzieć niełatwe historie w sposób przystępny dla każdego widza. W "Zaklętych rewirach" to duża zaleta, ale nie jedyna, mamy bowiem do czynienia z najlepszym filmem tego reżysera jaki było mi dane zobaczyć.
Bohaterem jest Roman, prosty, głupiutki chłopaczek, który odznacza się szlachetnością. Szczęście się do niego uśmiecha i błądząc po ulicach akurat trafia do restauracji gdzie potrzebny jest pomywacz. Romek powoli pnie się po szczeblach kariery w tym ekskluzywnym lokalu. Szybko jednak przekonuje się że sukces budzi zazdrość, wiedza może przysporzyć kłopotów, a nielojalność może go wiele kosztować.
Droga głównego bohatera jest w zasadzie podręcznikowym przykładem jak sobie poradzić w pracy, która często stawia nas między młotem a kowadłem. Reżyser pokazał osobę, stawianą wciąż w trudnej sytuacji i najczęściej dokonującą słusznych wyborów. Nie omieszkał jednak ustawić na jej drodze kilku dróg bez wyjścia, a także wykorzystać kilku postaci które zła decyzja wiele kosztuje. Powstała tym samym urzekająca opowieść o przyjaźni, lojalności i poświęceniu.
Na uwagę zasługuje przede wszystkim główna rola Marka Konrada, który już u progu swej kariery brawurowo kreuje niezbyt rozgarniętego młodzieńca, szybko uczącego się twardych zasad. Reszta obsady nie ustępuje gwieździe filmu i tworzy zgraną ekipę.
"Zaklęte rewiry" to głęboki film, który wciąga i do końca nie pozostawia widza obojętnym. Pozycja obowiązkowa dla każdego fana rodzimego kina. Warto też przed seansem sięgnąć po książkę.

Lucky_luke

Dlaczego przed filmem powinienem czytać książkę Worcella?

ocenił(a) film na 8
zweistein

To tylko taka moja sugestia oparta na mojej wstrętnej obsesji. Zawsze uważałem że jeżeli ktoś coś wymyślił pierwszy, to należy na to najpierw sięgnąć. Natomiast kolejność nie jest w żadnym wypadku obowiązkowa, a film jest raczej wierną adaptacją. Możesz zacząć od czego chcesz, ja tylko sugeruję że Worcellowi się należy palma pierwszeństwa :)
Pozdrawiam.

Lucky_luke

Worcell to kawał soczystej prozy, tez chętnie polecę. Tylko nie mam pewności czy koniecznie trzeba czytac ksiązke w ramach ogladania filmu. Jesli poza filmem, jak najbardziej.

ocenił(a) film na 6
Lucky_luke

"szybko uczącego się twardych zasad" - jakich zasad, raczej realiów... zasady kojarzą się z czymś szlachetnym, a nie ze zdziczeniem

ocenił(a) film na 8
Lucky_luke

Ten film powinien być obowiązkową lekturą szczególnie dla młodych ludzi którzy mają zamiar zacząć pracę w dzisiejszych korporacjach...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones