PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=848506}

Zaułek koszmarów

Nightmare Alley
6,7 22 158
ocen
6,7 10 1 22158
6,4 42
oceny krytyków
Zaułek koszmarów
powrót do forum filmu Zaułek koszmarów

Wielkie kino?!

ocenił(a) film na 8

Patrząc na takie nazwiska jak Guillermo del Toro, Rooney Mara, Cate Blanchett, Toni Collette, Willem Defoe ten film musi się udać. Filmy meksykańskiego reżysera wyglądają tak jak byłyby stworzone z miłości do kina. Remake filmu z 1947 raczej nic nowego do kina nie wniesie, ale zaufam, że jest to historia warta odświeżenia, a przy tym dobra zabawa.

ocenił(a) film na 7
xManilax

Czekam! Ponoć dla Guillermo ma być to coś zupełnie nowego, bo brak elementów fantastycznych i wręcz podwójna R-ka :) Ogólnie jest to zapowiadane niczym klasyczny film-noir w wersji bez Kodeksu Haysa, więc dla mnie bomba.

U mnie czołówka najmocniej wyczekiwanych produkcji obok takich projektów, jak:  Dune (Villeneuve), Tenet (Nolan), The French Dispatch (W. Anderson), Mank (Fincher), Killers of the Flower Moon (Scorsese), The Northman (Eggers), Babylon (Chazelle), Three Thousand Years of Longing (Miller)  niezatytułowany jeszcze projekt PTA o licealiście. Piękne lata dla kina się zanoszą...

ocenił(a) film na 8
kryst007

Czekamy na podobne filmy. Ja jeszcze czekam na premierę Last night in Soho czy Minari. Chociaż moja lista filmów ciągle się zmienia i rozbudowuje. To będzie ciekawy rok.

ocenił(a) film na 7
xManilax

O tak! Na Wrighta też mocno czekam! Jeszcze przypomniało mi się, że McDonaugh też szykuje w najbliższym czasie kolejny projekt, ale było już za późno na edycję wpisu.

ocenił(a) film na 6
kryst007

W tej chwili jedyne co się zapowiada to zamknięte kina; na razie zdjęcia do filmu przerwane (podobnie The Last Duel Scotta); to będą bardziej skomplikowane miesiące.

ocenił(a) film na 7
kamil23234

No niestety. Oby zgodnie z zapowiedziami ekspertów koronawirus ulotnił się w maju/czerwcu, a ekipy całe i zdrowe powróciły na plan.

ocenił(a) film na 5
xManilax

No nie, ani dobra zabawa nie jest, bo tempo słabe i scen napięcia czy akcji nie ma za wiele. Ani też nazwiska nie dały rady, bo scenariusz jest zwyczajnie kiepski i odtwórczy do bólu.

ocenił(a) film na 8
xManilax

Film bardzo dobrze nakrecony i zagrany ze swietną scenografią ale sama historia i intryga opowiedziane be ikry i zmarnowany potencjał Roney Mary ktòra niczego ciekawego tutaj nie pokazała.Koniec końcòw film mi sie podobał ! chodziaż bo takim nazwisku jak Del Toro oczekwiania były nieco większe.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones