PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=665399}

Zbaw nas ode złego

Deliver Us from Evil
6,6 79 479
ocen
6,6 10 1 79479
5,8 5
ocen krytyków
Zbaw nas ode złego
powrót do forum filmu Zbaw nas ode złego

Nie dałem rady do końca.

użytkownik usunięty

Film się zapowiadał wprost rewelacyjnie, ciekawe połączenie kryminału z paranormalnym horrorem,
akcje z w ciemnych miejscach z latarkami, rutynowa policyjna sprawa która zmienia się w coś
niewytłumaczalnego i przerażającego ale tylko do pewnego momentu. Potem film zmienia się katolicką
propagandę o nawiedzonych, zakapturzonych byłych marines i policjancie który nie chodził do kościoła
co niedzielę, nadmiernie egzekwował prawo i z tego powodu musiał się porządnie wyspowiadać u
jakiegoś zaćpanego księdza który sam świętym nie był. Klimatyczne sceny z pierwszej połowy filmu
zostają zastąpione jakimiś walkami wręcz i spektakularnymi, spontanicznymi egzorcyzmami rodem z
tanich kreskówek. Film doszedł do momentu w którym stężenie głupoty nie pozwoliło mi na dalsze
oglądanie i zakończyłem seans przed końcem. Nie żałuję.

no ja jest w połowie filmu i zaczynam wymiękać bo jestem przerażona, przyznaję nie przepadam za horrorami i raczej ich nie oglądam, w sumie nie wiem dlaczego zaczęłam to oglądać, myślałam, że to nie będzie taki horror bardziej thriller czy coś.... ale w tym momencie utknęłam, wyłączyłam, bo się najnormalniej boje... w tu widzę, że potem nie jest tak źle??

użytkownik usunięty
miki19

Nie jest bo fabuła jest za bardzo naciągana. Film trzyma w napięciu do jakiejś 40 minuty bo potem zaczyna się to wszystko wyjaśniać. Błędem filmu jest że nie dali normalnych postaci policjanta i księdza tylko policjanta który ma jakiś dar wykrywania złych rzeczy i księdza który jest przerysowany i wali propagandową gadkę jakby to była produkcja na zamówienie Watykanu. Jak opętany marines wywija jakimś toporkiem i wchodzi w czysto fizyczną konfrontację z policjantem to wali się klimat i widać jak daleko tej produkcji do geniuszu Egzorcysty.

toć to ino prawda z jasnego nieba jest czy coś
jo tam wierzę w zabobony i naćpanych księży z latarkami

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones