PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=694958}

Zbuntowana

Insurgent
6,5 125 271
ocen
6,5 10 1 125271
4,2 9
ocen krytyków
Zbuntowana
powrót do forum filmu Zbuntowana

Przyznam, że pierwsza część naprawdę mi się podobała (oczywiście w kategorii kina rozrywkowego, niewymagającego zbytniego myślenia, czy jakichś interpretacji) i z niecierpliwością czekałam na drugą (książki przeczytałam wcześniej). Kiedy ukazał się zwiastun, pomyślałam - okej, dużo efektów specjalnych, ale pewnie żeby tylko zachęcić widza (chociaż u mnie skutek był odwrotny). No, ale poszłam do kina i bardzo żałuję! Film powinien nazywać się "efekty specjalne". Mam wrażenie, że to wokół nich została zbudowana cała fabuła, która była jedynie dodatkiem. Momentami (no dobra, przez większość filmu) te całe efekty były tak przesadzone, że aż komiczne. Po prostu mam wrażenie, że to wszystko przytłoczyło resztę - fabułę, EMOCJE (gdzie to cholery tam były jakieś emocje?), bohaterów etc.
Po drugie Shailene Woodley to kolejne moje rozczarowanie. Jak w pierwszej części zagrała bardzo obiecująco to tutaj - klapa. Jakoś tak, no sama nie wiem, bezpłciowo?
I wreszcie po trzecie: zakończenie. To było straszne. Nie spodziewałam się, że oddadzą wszystko wiernie tak jak w książce, no ale bez przesady. Filmowa wersja jest tragiczna, książkowa była o wiele wiele lepsza.
Podsumowując: stracone 16zł.

ocenił(a) film na 2
pysiobanan

Dla mnie film to również porażka. Książkowego pierwowzoru nie czytałem, ale moim zdaniem film był zwyczajnie N U D N Y. Efekty momentami robiły wrażenie, ale zostały dodane na siłę w ostatniej części filmu, kiedy większa część sali już spała. Aktorstwo to poziom trudnych spraw.

ocenił(a) film na 5
pysiobanan

Jeśli to nie kłopot , to bardzo cię proszę - napisz jakie zakończenie jest w książkowej wersji? Nie mam teraz czasu zabierać się za żadną książkę , a zaciekawiłeś mnie strasznie. Film był moim zdaniem nudnawy a końcówka płytka i przewidywalna. O wiele bardziej do gustu przypadła mi pierwsza część - na Zbuntowanej byłam w kinie 3 godziny temu i nie odczuwam z tego powodu żadnych większych emocji - film żeby oglądnąć i zapomnieć. Z góry dzięki za odpowiedz.

Veiller

Nie pamiętam dokładnie wszystkiego, bo czytałam już dawno, ale przede wszystkim zawartość tej skrzynki poznali jedynie Tris i Four (może ktoś jeszcze, ale NA PEWNO nie wszyscy). I na pewno nie ma czegoś takiego, że otwierają bramy i wszyscy hurtem biegną poza mur. Z tego, co pamiętam Tris i Four przedarli się ukradkiem kradzioną furgonetką, dojeżdżają nią do pewnego miasta (?) i ktoś tam ich łapie.
Ogólnie pierwsza część książki była zdecydowanie najlepsza, ostatnia to już było pomieszanie z poplątaniem, pisana na szybko i mam wrażenie "na odwal się". Autorka może i miała na początku dobry pomysł, ale moim zdaniem poszedł on w niewłaściwym kierunku. Ale oczywiście to wszystko kwestia gustu :)

ocenił(a) film na 4
pysiobanan

Zgadzam się w 100%, był potencjał, ale się posypał, zero balansu, harmonii, akcja za akcją i wyszła dupa blada.

ocenił(a) film na 6
pysiobanan

Na szczęście obejrzałem w domowym zaciszu (koszt 0 zł, no może trochę prądu poszło) i nie czuję podwójnego zawodu (strata czasu / strata kasy) . Film od początku (od pierwszej części) traktowałem jako romantyczną przygodówkę w konwencji SF, więc pomijam naiwności fabuły i słabą grę aktorską , ale pomimo tego druga część jest o wiele słabsza, po prostu nudna. Dałem 6/10 tylko dlatego bo w skrytości ducha lubię "mdłe romansidła: :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones