PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=491214}
6,0 4 735
ocen
6,0 10 1 4735
Zgorszenie publiczne
powrót do forum filmu Zgorszenie publiczne

Absolutna rewelacja! Ale tylko dla osób, które pochodzą ze Śląska albo rozumieją ideę heimatów - małych ojczyzn. Film ciepły, nostalgiczny, klimatyczny.. Pełny nastroju i swoistej narracji. Film zakorzeniony familokami, otwartymi oknami, podomkami, w śląskiej postindustrialnej ziemi lat '90 a może dwutysięcznych. Kawał dobrego kina kulturowego. Niezwykłe klimaty opuszczonych fabryk i hut i zagubionej w przemysłowych "łąkach" stacji kolejowej! Wybitna rola Doroty Pomykały!!! Cenna rola Dziędziela i naturszczykowe, naturalne postacie Romanka i Motylka. Zresztą wszelkie wątki romantyczne są w tym filmie tak ciepłe, że stanowią wręcz ciepły wzór uczucia. Dla mnie ten film to śląski realizm magiczny pośród opuszczonych fabryk i prowadzących donikąd torów kolejowych.

ocenił(a) film na 8
Gregory_deVar

Dawno pisałeś, ale odpowiem. Nie jestem ze Śląska, z Mazowsza, ale film też bardzo mi się podobał :)Dawno oglądałam, ale zgadzam się też, że ciepłe wątki romantyczne. Do tego sporo się pośmiałam, fajny klimat filmu, taki swojski mi się wydawał, a do tego zabawny :) Bardzo miły seans :)

Gregory_deVar

A mi się nie podoba ta idea "małych ojczyzn", jeśli to ma tak wyglądać, jak wygląda na filmie, czyli wszyscy żyją w jednej komunie, każdy się wtrynia w nie swoje sprawy, każdy o każdym wszystko wie (oprócz listonosza, który jako jedyny nie wie, że go baba zdradza), wszyscy interesują się wszystkimi, zaglądają innym do mieszkań... I tak narodziła się przeciwwaga do tego, czyli dziś w klatce schodowej w bloku nie zna się sąsiadów, każdy żyje własnym życiem i nikt nikomu się w nic nie wtrąca.

ocenił(a) film na 7
Wolfgang1984

Tak w obecnych blokowiskach prawie nikt nikogo nie zna i nie wtrąca, ale mści się to wtedy kiedyś komuś potrzeba wsparcia, pomocy, reakcji na krzywdę. Ludzie często drzwi nie uchyla, bo nie chcą się wtrącać, ktoś z sąsiadów np.stary i samotny może niepostrzeżenie umrzeć, bo nikt się nim nie zainteresuje, to są te minusy.

ocenił(a) film na 8
Gregory_deVar

Również nie jestem Ślązakiem, ale klimat czuję doskonale. Fakt faktem, że mam dużo znajomych na Śląsku i swego czasu często tam bywałem (głównie Chorzów i Ruda Śląska). Śląsk jest klimatyczny.

ocenił(a) film na 9
Gregory_deVar

Absolutna rewelacja !!! 9/10 !!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones