PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=506942}

Zielona latarnia: Pierwszy lot

Green Lantern: First Flight
6,7 2 545
ocen
6,7 10 1 2545
Zielona latarnia: Pierwszy lot
powrót do forum filmu Zielona latarnia: Pierwszy lot

Jako że fanem Zielonej Latarni jestem, podszedłem do oceny tego filmu dosyć krytycznie. Jakbym miał podsumować, to tak:

****** możliwe spoilery ! ******

plusy:
+ kapitalna animacja, szczególnie sceny walki
+ dobrze dopasowana muzyka
+ świetnie pokazany charakter głównych bohaterów (Hal Jordan, Sinestro), zgodny z komiksowym pierwowzorem
+ ciekawy scenariusz jak na 'kosmiczną przygodę'
+ fabuła osadzona w komiksowym uniwersum (jest Kilowog i reszta Korpusu, jest OA i Qward)

minusy:
- bijące po oczach odstępstwa od komiksowej fabuły (Boodikka sojusznikiem Sinestro? inny morderca Abin Sura? pierścienie, których nie trzeba ładować?)
- 'milczące' pierścienie (brak info o stanie mocy, brak szukania następcy w przypadku śmierci właściciela, itd.)
- brak zakazu użycia pierścienia do zabijania (obecnie w komiksie ten zakaz nie obowiązuje, ale obowiązywał kiedy Hal wstąpił do Korpusu)
- strzelająca żółta latarnia - WTF?!
- Strażnicy to miernoty w porównaniu do tych w komiksie (a motyw Strażnika, którym niczym Yoda unosi fragmenty budynku to już przegięcie)
- origin Hal'a jako Zielonej Latarni (za szybko, inaczej niż w komiksie)
- przegięcie przy pokazaniu jakim kozakiem jest Hal Jordan (wchłonięcie mocy z Zielonej Baterii, przesunięcie dwóch księżyców - WTF?!)

***** koniec możliwych spoilerów ******

Jeśli spojrzeć na ten film, jako adaptację komiksu, to pozostawia on wiele do życzenia. Niemniej jednak sprawnie zaplanowana akcja sprawia, że film wciąga i daje poczuć ducha Zielonej Latarni. I to właśnie klimat filmu pozwala na chwilę zapomnieć o nieścisłościach fabuły. Moja ocena 6/10.

ocenił(a) film na 8
Azrael_PL

Stary, tez jestem fanem GL, od poczatku wiedziałem że to będzie taka ugładzona wersja no ale coz... mi sie tam podobało :) Mało wspolnego z (boskimi skądinąd) komiksami, ale na bezrybiu i rak ryba :D To teraz co? Czekamy na pełnometrażówkę, mam nadzieje że będzie wpi**eczkę :D

ocenił(a) film na 6
bazhc

Zwiastun daje nadzieję na to, że film z Reynoldsem da radę nas zadowolić. Czekamy jeszcze na inne GL animacje - studio kiedyś przebąkiwało coś o animowanej adaptacji trylogii Geoffa Johns'a - Rebirth, Sinestro Corps War i Blackest Night. Poczekamy, zobaczymy.

ocenił(a) film na 6
Azrael_PL

Wole tą animacje niż film z Reynoldsem.
Wszystkie te minusy jakie wymienia autor tematu są do przełknięcia, nawet ciesze się jak zmieniają fabułę, zaskoczenia są też dobre. No może ta latająco- strzelająca zółta latarnia im nie wyszła, ale reszta OK.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones