PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=464479}
6,8 138 413
ocen
6,8 10 1 138413
6,3 24
oceny krytyków
Zombieland
powrót do forum filmu Zombieland

W zwiastunie skurczybyki szybkie są, groźne a te Romerowskie dosyć powolne. W sumie bardzo dziwnie producenci filmów o zombiakach postępują. Według Romera zombie to martwa istota, która ledwo co się porusza. A zombiaki według np Dawn of the Dead 2004, to szybkie i kwiożercze sukinkoty. Wersja szybkich zombiaków mi się nie podoba. Istota martwa raczej by tak nie zapierniczała. Już lepiej to jest pokazane w 28 Days Later, tam zainfekowani nie byli zombiakami, nie zjadali żywych tylko ich mordowali.

longi162

Musze ci przyznać racje, tęsknie za czasami kiedy zombi sunęły ślimaczym tempem, mrucząc po nosem "móóózzzgg". Zawsze miałem słabość do takich horrorów kategorii "Ź", przynajmniej było można się nieźle uśmiać;p

ocenił(a) film na 8
longi162

również wolałem powolne zombiaki, ale te superszybkie idealnie nadają się do filmów jak ten, do którego zasiada się w celu dostarczenia sobie rozrywki i śmiechu.

ocenił(a) film na 9
longi162

weź pod uwagę, że istota martwa raczej by nie ożyła :D
ale tak powolne zombiaki są fajniejsze, tylko co to za film akcji by był, skoro teraz mamy kult szybkości? po prostu zombiaki idą z duchem czasu i trenują sprinty

longi162

Taaa najlepiej jest jak w resident evil 3 gdzie zombie ruszając się jak muchy w smole cały świat zdobyły, ale przez cały film nie mogły 3 metrowej siatki sforsować w grupie 1000+? uważam że ruchliwe zombie są o wiele lepsze przynajmniej odrobinę wiarygodności mają. (i proszę bez komentarzy że naprawdę zombie nie istnieją i filmy z nimi nie maja być realistyczne).

ocenił(a) film na 6
nightgnome

Ruchliwe zombie mają więcej wiarygodności? Gnijący, rozkładający się zombiak, najczęściej już z ubytkami w tkance zewnętrznej biega niczym sprinter na olimpiadzie? Po dwóch krokach by się złożył jak scyzoryk.

ocenił(a) film na 6
spectralheaven

Hehe na takiej samej zasadzie zombie się nie powinny ruszać. Argument, że nie mogą biegać ale chodzić tak jest głupi :) Ja wole nowe zombie. Jakość mogę bardziej uwierzyć, że takie istoty opanowały cały świat niż te powolne. Ogólnie dla mnie szybkie zombie są straszniejsze ponieważ już jeden głupi nieumarły może wystarczyć aby Cię zabić. Z powolniakiem to sobie dziecko z przedszkola poradzi.

longi162

Nowy trailer http://www.youtube.com/watch?v=tP_YlJL8NJk zapowiada się fajna komedia

ocenił(a) film na 7
longi162

Prawdę mówiąc to tutaj pasowałyby chyba wolniejsze zombie, (więcej zabawy przy zabijaniu :-P

ocenił(a) film na 7
longi162

Wolne czy szybkie zombie zawsze zapewniają mi masę dobrej rozrywki, a Zombieland zapowiada się naprawdę sympatycznie. Nie mogę się doczekać:)

ocenił(a) film na 8
kaldawolf

To prawda wolne czy szybkie zawsze jest kupę zabawy ze starymi filmowymi zombiaczkami :)

longi162

Polecam wszystkim do przeczytania książki "Zombie survival" między innymi świetnie wyjaśnia zasady "działania" człowieka zainfekowanego zombizmem.

ocenił(a) film na 8
Nariel_ArYarrel

WYSYP ŻYWYCH TRUPÓW < Wolne Zombie < wiele zabawy < ten sam rodzaj filmu ;)

ocenił(a) film na 9
WODNY

nie wiem dlaczego ale straszni podobają mi się filmy o zombie tez obejrzę obowiązkowo(martwica mózgu do bani jak dla mnie)

ocenił(a) film na 9
adamwis25

nie wiem dlaczego ale straszni podobają mi się filmy o zombie<<<ten>>> tez obejrzę obowiązkowo(martwica mózgu do bani jak dla mnie)

adamwis25

a ma ktoś może książkę Max'a Brooksa w formie e-booku "The Oral History of World War Z" ?????? Poszukuję już sporo czasu tej książki, podobno też ma być zekranizowana :)

longi162

Kwintesencją dobrego zombie-chodu w tego typu komediach byłoby połączenie powolnego kroku z filmów Romera z głupim krokiem ze skeczu Monty Pythona (Ministerstwo głupich kroków). Widok zombiaków potykających się o własne nogi byłby niezłym fundamentem dobrej gore- komedii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones