PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=120103}

Zostań

Stay
7,2 70 614
ocen
7,2 10 1 70614
6,2 18
ocen krytyków
Zostań
powrót do forum filmu Zostań

Filmy tego typu wprowadzają pewien uniwersalizm. Nie powinno się "morału" traktować schematycznie. Można go interpretować na wiele sposobów tak samo jak każdy inaczej interpretuje wiersze, obrazy, chodzi mi o coś takiego jak za małolata patrzyło się z innymi i mówiło jak wygląda dana chmura i najczęsciej każdy widział to co innego dopiero jak któreś powiedziało załóżmy królik to faktycznie przypominalo też królika. Ogolnie zmierzam do tego że najlepiej interpretować takie filmy indywidualnie i nie szukać gotowych rozwiązań ponieważ w ten sposób możemy wysnuć ciekawe wnioski. Nie twierdze też ze nie należy czytać innych opini wręcz przeciwnie, tyle że dobrze wczesniej jest samemu pomyśleć. Po tym filmie czułem ogromne rozczarowanie zakończeniem, jednak coś nie dawało mi spokoju, wiec zacząłem analizować. Dopiero wtedy zobaczylem jaki ten film, a dokładniej scenariusz, jest genialny. Najbardziej podobał mi sie wniosek że przez cały film czekałem na spektakularne zakończenie, a tu zonk i to tylko dlatego że ze myslalem ze zakończenie bedzie wielką rozkmią i nie zwracałem uwagi na symbole, metafory, tło akcji - szczegóły. Wniosek ten znalazł bardzo szybko swoje miejsce w życiu ponieważ zazwyczaj jest tak że czekając na coś wielkiego niezauważamy małych rzeczy które czynią "to" własnie wielkim! Nie bede tu pisał dziś o mojej "analizie" ponieważ film oglądałem dosyć dawno i nie chciał bym pomylić faktów.
Jest to film który napewno trafi tylko do nielicznej grupy ludzi - osób które w filmie NIE szukają wielkich efektów specjalnych, mocny/zabawnych/pozornie złożonych dialogów itp lecz czegoś głebszego. Można o nim dyskutować godzinami co jest wielkim plusem ale trzeba go obejrzeć na spokojnie, ze skupieniem i z szeroko otwartymi oczami wtedy zakończenie staje sie smietaną na torcie.

I w sumie na tym zakończe, Jest to jedynie moja opinia i wiadomo że nie każdy się z nią zgodzi, lepiej podejść do niej z dystansem i samemu sie przekonać co do wartości filmu.Fakt że pisałem długo i wylogowało mnie z filmweb`u troche mnie zdenerwował i nie wiem czy ta wersja opini przekaże to co udało mi sie w pierwszej wersji która "zniknęła" mogła zostać tamta.. ;< Prosił bym o równie ciekawe tytuły. ;)

ocenił(a) film na 10
kado37

lajk :)

ocenił(a) film na 8
kado37

Interesująca wypowiedź. Film niesamowity, można go ciągle oglądać od nowa... Polecam http://www.filmweb.pl/Mechanik No i może http://www.filmweb.pl/Femme.Fatale. Kiedyś zrobił na mnie piorunujące wrażenie ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones