PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=860891}
6,6 21 749
ocen
6,6 10 1 21749
6,0 21
ocen krytyków
Zupa nic
powrót do forum filmu Zupa nic

Muszę przyznać że nie oglądałem Moje córki krowy, także Zupa Nic miała u mnie czystą kartę. Film dla pokolenia, które żyło w PRL, młodzieży trzeba wytłumaczyć. U tych pierwszych wywołuje nostalgię i uśmiech, a u tych drugich znurzenie, niedowierzanie a przeważnie brak zainteresowania. Brak jest w filmie jakiegoś głębokiego przesłania, filozofii, co w sumie wychodzi na plus, bo daje mu lekkość i nie wymaga skupienia. Bardzo podobała mi się gra aktorska, było bardzo autentyczne i wciągająco, bez sztuczności i gwiazdorzenia. Moim zdaniem film urywa się nagle w miejscu gdzie można było liczyć na dalszy ciąg. Nie jest to z pewnością arcydzieło kina polskiego, ale całkiem przyjemny film, na którym czterdziestoparolatek taki jak ja może się odprężyć, pośmiać i powspominać lata dzieciństwa.

ocenił(a) film na 8
pyciam1

No ja głównie za to wyluzowanie wysoko oceniam. Bardzo przyjemne kino

pyciam1

to prawda nie jest to arcydzieło, ale dobrze się ogląda i nie był to stracony czas. Przyjemny powrót do lat dzieciństwa

ocenił(a) film na 8
pyciam1

Wydaje mi się, że to dobry film właśnie aby pokazać jak to wyglądało w czasach PRL w dość przystępny dla młodych osób sposób.

ocenił(a) film na 10
Elieau

Też tak uważam. Może dlatego, że interesuje się tym okresem od 'zawsze' i uważam, że film dużo rzeczy pokazuje 'wprost' bez ogródek.

ocenił(a) film na 8
aviolaa

nie przepadam za prl-em, śmiałam się że w tamtym roku mieliśmy trochę taką kalkę z tym staniem po papier czy makaron przez covid, ale są sytuacje w filmie, które starsze osoby pewnie będą wspominać, a dla młodych będą zaskoczeniem, że tak było

ocenił(a) film na 8
pyciam1

Ja mam 20+ lat i też się na tym filmie świetnie bawiłam ;) wydaje mi się, że wszystko zależy od wychowania. Ja nie żyłam w czasach PRL-u, ale dzięki opowieściom rodziców i dziadków, którymi raczyli mnie od dzieciństwa, ta epoka jest mi całkiem bliska i film był dla mnie prawdziwą rozrywką. Więc nie warto generalizować ;)

ocenił(a) film na 6
Marida427

Oczywiście ma Pani rację. Uogólnianie to zawsze kiepski pomysł. Mówiąc o młodych ludziach, miałem na myśli większość reakcji osób, z którymi się sam spotkałem. PRL dla jednych może być nudną historią, a dla drugich fascynującą podróżą w czasy młodości rodziców czy dziadków. Wszystko zależy od naszego podejścia, od wpojonych nam postaw i charakteru.

ocenił(a) film na 8
pyciam1

teraz się absolutnie zgadzam! :) pozdrawiam ;)

ocenił(a) film na 8
Marida427

Każdy inaczej odbierze ten film, dla wielu osób PRL to trauma, dla innych ciekawe wspomnienia, a dla niektórych zupełna nowość

ocenił(a) film na 3
pyciam1

To prawda. Nie ma tu żadnej historii. Nostalgia to za mało. Adekwatny tutuł.

pyciam1

A mnie się wydaję że jest przesłanie , nie ważne jest w dzisejszych czasach pogoń za pieniędzmi nowymi gadżetami luksusem . W tym filmie pokazane jest że prawdziwą wartością jest rodzina scena nauki pływania radość gdy dziecko nauczyło się pływać i to jest bezcenne w każdych czasach

ocenił(a) film na 9
arrturro25

Dodam jeszcze że film pokazuje jak ludzie kiedyś cieszyli się z małych rzeczy.Choćby taki zestaw wypoczynkowy który był unikatem.Albo taki maluszek który budził euforie u wszystkich.A w dzisiejszych czasach nawet nikt by na niego nie spojrzał ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones