PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=616501}

Zwycięstwo

La Conquête
5,3 190
ocen
5,3 10 1 190
Zwycięstwo
powrót do forum filmu Zwycięstwo

Rozczarowanie.

ocenił(a) film na 6

Wyjątkowo zgadzam się z większością krytyk które czytałam na temat tego filmu. Nie ma w nim
niczego odkrywczego, nie dowiadujemy się niczego nowego (mam na myśli osoby, które znają
politykę francuską). Sarkozy jest przedstawiony jako osoba cyniczna i pozbawiona skrupułów, w
jakim stopniu jest to jego prawdziwy portret pozostaje się domyślać. Muzyka rodem ze starych
filmów francuskich, przypominająca cyrkową, jest miejscami śmieszna. Film ratuje bardzo
dobra gra aktorów. Ciekawa jest również sama koncepcja filmu na temat prezydenta obecnie u
władzy. Niestety nie została ona dobrze wykorzystana!
Film zawiera też kilka trafionych replik, jak ta gdy Sarkozy żartuje, że "Chaque homme politique
est une bete sexuelle" (Każdy polityk jest seksualną bestią). co wpisuje się nieźle w actualites z
ostatnich dni (sprawa DSK) ;-)

ocenił(a) film na 3
mnque77

Film słaby widziałem dziś na C+ generalnie nie ma co się nad nim pastwić bo szkoda czasu. Bardzo wywiórczo nakręcony jakby czas się liczył, Postać Sarkozego została pokazana bardzo subiektywnie przez co film traci na wiarygodności. Co do gry aktorskiej to bym się sprzeczał bo nie była ona najwyższych lotów. Ile do samego Sarkozego nie można się przyczepić do cała reszta zagrała przeciętnie. Generalnie uważam że ciężko kręcić film biograficzny o żywej istocie tym bardziej gdy jeszcze piastuje urząd publiczny. Takie filmy są zupełnie nie udanym kierunkiem. Już Olivier Stone i jego W. pokazało że nie można iść tą drogą. Teraz spalili się Francuzi, czekać tylko jak on naszych asach nakręcą film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones