PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=807555}

Zwyczajna przysługa

A Simple Favor
6,4 31 135
ocen
6,4 10 1 31135
5,7 10
ocen krytyków
Zwyczajna przysługa
powrót do forum filmu Zwyczajna przysługa

Końcówka

ocenił(a) film na 6

Czy dla Was końcówka również była lekkim rozczarowaniem? Odniosłem wrażenie, jakoby scenarzyści nie mógli zdecydować się na jedno, w miarę rozsądne zakończenie, wiec postanowili zakończyć film w tak niefortunny sposób, iż zrobiła się z niego komedia...

ocenił(a) film na 5
szymon15_01

O taaak, Dla mnie komedia zaczęła się niestety (SPOILER) jak wyjechali z bliźniakiem. To rozwiązanie jest tak banalne, że myślałam, że zaprzestało się już go stosować. Od tego czasu już wszystko było żartem, a końcówka to potwierdziła

ocenił(a) film na 6
conaoBiad

Ten film jest na podstawie (chyba, bo nie czytałem) takiej nieco tandetnej książki, więc ostatecznie scenarzyści dosyć sprytnie z dystansem i humorem wszystko podali, więc ostatecznie było całkiem nieżle.

ocenił(a) film na 9
szymon15_01

A nie zauważyłeś od początku, że to jest film z czarnym humorem? czego Ty się spodziewałeś po takim gatunku

ocenił(a) film na 2
barney23

Ale co ma czarny humor do rozczarowującego zakończenia?

ocenił(a) film na 5
drammo

Ano to, że cały film jest tak kiepski, że zakończenie lepsze być nie może.

ocenił(a) film na 7
barney23

Dlaczego czarnym?

ocenił(a) film na 7
szymon15_01

Czy potraficie mi wytłumaczyć, po co Emily było potrzebne to aresztowanie Seana? Jak dla mnie to nie miało żadnego wpływu na dalszą fabułę ...

ocenił(a) film na 8
zaczadzony_mozg

Może za karę, że sypiał ze Stephanie?

ocenił(a) film na 7
szymon15_01

Cały film mi się podobał, a tu nagle takie dupowate zakończenie... Totalna porażka, rozczarowało mnie i było zupełnie oderwane od reszty filmu. :(

ocenił(a) film na 6
Fuji_Ochida

Miałam dokładnie takie same odczucia :( Film może i nie był z rzędu tych ambitnych, ale przyjemnie się go oglądało. Niestety tandetne zakończenie (scena z potrąceniem przez samochód zwłaszcza!) było dla mnie mega rozczarowaniem

ocenił(a) film na 7
szymon15_01

Film mi się także naprawdę podobał, w przeciwieństwie do książki, ale akurat zakończenie było o wiele ciekawsze i bardziej "złe" niż w ekranizacji. Twórcy chcieli dać moralny happy end co wyszło po prostu nudnie.

ocenił(a) film na 7
Itifilinv

a jakie jest zakończenie w książce?

ocenił(a) film na 6
Bartek_36

W książce Sean wyjechał do Anglii, by uchronić się przed zarzutami o przemoc domową, a Stephanie najprawdopodobniej zostanie oskarżona o zabójstwo siostry bliźniaczki Emily - zakończenie otwarte.
Moim zdaniem książka znacząco różni się od filmu.

użytkownik usunięty
szymon15_01

Tak, dokładnie! Film był mega do tego felernego zakończenia. Jakby zabrakło koncepcji...

ocenił(a) film na 2
szymon15_01

Mogli też wymyślić coś bardziej oryginalnego (np. Lively mogła okazać się niewinna, porwana, a wszystko ukartowały jej bliźniaczki). Jeszcze ta aktorka (Kendrick), wzbudziła we mnie poczucie, że chcę śmierci jej postaci.

ocenił(a) film na 7
paulina_2017

Aktorka (Kendrick) ma wzbudzać dokładnie takie poczucie jakie odczułaś,więc wszystko dobrze poszło :-) Z tymi bliżniaczkami (trojaczkami) też niezły pomysł...

ocenił(a) film na 7
szymon15_01

dokładnie tak samo mysle

szymon15_01

Proszę Cię żenada to mało powiedziane a film zapowiadał się rewelacyjnie....

ocenił(a) film na 7
szymon15_01

A ja uważam zupełnie inaczej! Wydaje mi się, że film specjalnie prowadzi widza wśród intryg bohaterów, aby zmylić go do samego końca. Przez moment obawiałam się tandetnej i mocno wydumanej kalki z "Zaginionej dziewczyny", podczas gdy ostatnie minuty filmy parodiują w błyskotliwy sposób filmy kryminalne i podchodzą do tematu z przymrużeniem oka, co jeszcze dobitniej ukazują końcowe napisy. Dla mnie bardzo pozytywne zaskoczenie i świetna rozrywka.

ocenił(a) film na 7
oli333

Mnie też trochę zakonczenie rozczarowało. Z drugiej strony może o to chodziło, żeby tak lekko i humorystycznie to zakończyć. Sam film jest dla mnie pozytywnym zaskoczeniem.

oli333

Dokładnie tak!!! Tak w 2/3 zaczęło wiać komedią kryminalną, a końcówka była najlepszym zwieńczeniem gatunku. Dla mnie bomba :)

ocenił(a) film na 9
katie1308

Dla mnie końcówka była później oczywista (po scenie na cmentarzu), a końcowa scena z nieśmiertelnym żartem o Priusie i więzienie - boskie.

Nie wiem czy niektóre osoby tutaj zapomniały, że film ma być rozrywką - to nie są filmy dokumentalne nie zawsze wszystko musi się trzymać kupy i być poważne do ostatniej sekundy.

ocenił(a) film na 5
szymon15_01

Przecież to jest komedia - kryminalna.

szymon15_01

Ten film to pastisz

szymon15_01

Czy tylko ja uważam, że Henry Golding (Sean) zagrał w tym filmie jak drewno. Jego gra aktorska jest tak sztuczna...

ocenił(a) film na 7
szymon15_01

Mi z kolei w książce nie podobało się zakończenie. W filmie mnie rozbawiło.

ocenił(a) film na 8
szymon15_01

Ja mam dwie propozycje zakończenia. Pierwsza to nie wyjawiaja prawdy że żyje. Zgarniają 4 miliony i tworzą trójkąt jak z jej opowieści. A drugie że po odsłuchania taśmy gdzie mówi że jej nie kocha bo nagrywala grożąc mu bronia, w nocy zamiast podrzucić dokumenty zabija go i w dwójkę wyjeżdżają z kasą z jego polisy

ocenił(a) film na 6
szymon15_01

ten film właśnie jest najlepszy, gdy nie sili się na poważny film tylko na komedię. Dlatego im mniej poważny finał tym dla niego lepiej.

ocenił(a) film na 4
szymon15_01

Film ambitny niczym kanadyjskie gnioty, jakimi karmi nas TVP1 i 2. Mozna go obejrzec, bo ostatecznie nie był taki zły - tylko po co?
Do tego muzyka, która całkowicie rozjechała się z klimatem filmu.
Na pastisz za mało humoru, na poważny kryminał słabe, przewidywalne. Taki film dla każdego, czyli dla nikogo

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones