Dlaczego dobre filmy puszczane są w telewizji dopiero po 22.00. W normalnych porach na ekranach telewizorów królują seriale, telenowele, showy i teleturnirje. A ja mam trochę wolnego czasu od nauki, i chciałbym coś obejrzeć? Nici z tego. Dobry film jest, np. na 1TV i 2TV*. Ale jest tak późno, że oglądanie go nie sprawia żadnej przyjemnośći. Idę więc spać. W najlepszym razie czekam, lub po prostu nagrywam, ale ile filmów można nagrywać? Pytam dlaczego tak jest? Możę zbierzmy podpisy pod petycją o pokazywanie dobrego kina, przynajmniej dwa razy w tygodniu, ok. godziny 20. Może to pomożę. . . . .
-------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------
*chociaż ostatnio na dwójce są same biesiady, a na jedynce nic. Coraz mniej dobrego kina.

Ponk

nocna rzeczywistosc
jestem uczennica - wstaje ok.6:30 codziennie i seanse o 2 tez nie sa dla mnie...znam wiele osob myslacych podbnie do mnie, ale spojrzmy prawdzie w oczy: jaki % polakow bedzie wolal np. ''hamleta'' brannagha (ktory nb byl pokazany do godz. 1 do 5...czy jakos tak) zamiast reality soap? to tez ciemna strona medalu. niektorzy zadowalaja sie tanimi mrzonkami to w tv i kinie... ponk, chetnie podpisze sie pod petycja, bo tv publicznej ostatnio w ogole nie wlaczam (ogladam ew. wizja le cinema, c+). szkoda czasu.

użytkownik usunięty
afreaka

zmieńmy rzeczywistość
Vespertine zgadzam się, że chętnych do oglądania "dobrych" filmów będzie mało, jednak zapominamy, że tvp jest telewizją publiczną, za którą płacimy. Taka telewizja ma obowiązek edukować.
Ty masz wybór wymieniasz inne stacje tv, jednak trzeba wziąć pod uwagę, że nie każdy ma wybór, (brak kablówki na wsi, brak pieniędzy na nią). Może moje spojrzenie jest zbyt pozytywistyczne, ale jeśli ktoś odbiera tylko stacje z eteru, to czasem może obejrzy "dobry" film na jedynce lub dwójce. Jako dziecko pamiętam dobrze jak przypadkowo obejrzałam Rozmowę Coppoli czy Nakarmić kruki Saury, i jakie one na mnie zrobiły wrażenie. Takie doświadczenie być może spowodowało, że mam taką a nie inną wrażliwość. I może dlatego szukam dalej "dobrych" filmów w tv. Często widzowie nie wiedzą, ile można przeżyć oglądając film, ponieważ do tej pory oglądali tylko komercje made in USA. A tak prawdę mówiąc od puszczania zapełniaczy made in USA i dbania o oglądalność są stacje komercyjne.
Cieszę się z petycji PONK!!! Możeby taką utworzyć na stronie Filmwebu redaktorzy!! Petycja to działanie, a pisanie na liście dyskusyjnej to tylko komentarze, "brak akcji...". Tak więc PETYCJI!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones