Avengers przełamali box-office'ową klątwę Disneya w Chinach

  • News
  • Deadline, Screendaily
Po latach rozczarowań Disney w końcu ma wielki przebój na rynku chińskim. "Avengers: Wojna bez granic" przegrywa jednie z "Szybkimi i wściekłymi 8", jeśli chodzi o otwarcie w tym kraju. Widowisko Marvela w weekend zarobiło tam 190,7 mln dolarów, a od czwartkowej premiery równe 200 milionów. Tym samym jest już teraz trzecim najbardziej kasowym tytułem Disneya w tym kraju (po "Czasie Ultrona" i "Zwierzogrodzie").

180424-schager-infinity-wars-tease_rrgbh7.jpg


Zagraniczne weekendowe wpływy "Avengers: Wojny bez granic" wyniosły 271,9 mln dolarów. Obraz w wielu krajach pozostał na pierwszym miejscu, w tym w: Hongkongu, Tajwanie, Korei Południowej, Filipinach, Singapurze, Tajlandii, Australii i Nowej Zelandii. Łącznie zagraniczne wpływy przekroczyły miliard dolarów (1 059,0 mln). Jest to pierwsza premiera w tym roku, której udała się ta sztuka i siódmy film w historii. Zajmuje obecnie piąte miejsce. Po doliczeniu wpływów ze Stanów Zjednoczonych otrzymujemy wynik w wysokości 1 606,8 mln dolarów, co daje szóste miejsce na liście najbardziej kasowych przebojów wszech czasów.

Dzięki produkcjom Marvela zagraniczne wpływy Disneya przekroczyły w weekend 2 miliardy dolarów.

Drugie miejsce na naszej liście zajmuje "I że ci nie odpuszczę". Komedia bije rekordy w Meksyku, gdzie w ciągu czterech dni zarobiła nie mniej niż 10,5 mln dolarów. Weekendowe wpływy szacuje się na 8,4 mln dolarów.

Niespodziewanie podium kompletuje młodzieżowy horror "Prawda czy wyzwanie". Film w weekend zgarnął 7,1 mln dolarów po tym, jak zadebiutował na trzecich miejscach w Niemczech (1,4 mln dolarów) i Hiszpanii (0,9 mln dolarów).

Także w Niemczech swoją premierę miało widowisko z Dwayne'em Johnsonem "Rampage: Dzika Furia". Zajęło tam drugie miejsce z czterodniowym wynikiem otwarcia w wysokości 1,6 mln dolarów. Weekendowe wpływy poza granicami USA wyniosły 6,1 mln dolarów. Łącznie na koncie widowiska jest już 307,4 mln dolarów (z czego połowa pochodzi z Chin). Globalnie zbliża się do poziomu 400 milionów dolarów (obecnie 397,1 mln).

Piątkę zamyka animacja "Gnomeo i Julia. Tajemnica zaginionych krasnali", która dopiero teraz trafiła do kin w Wielkiej Brytanii (drugie miejsce z wynikiem 3,5 mln dolarów) i Hiszpanii (czwarte miejsce z wynikiem 0,7 mln dolarów). Weekendowe wpływy wyniosły 5,6 mln dolarów.

Powiązane: