Agata Kulesza

7,2
70 518 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Agata Kulesza

Gratulacje, Pani Agato!

użytkownik usunięty

Pani Agata Kulesza zdobyła dziś jedną z trzech najbardziej prestiżowych nagród przyznawanych przez krytyków filmowych w USA. Nagrodę krytyków filmowych z Los Angeles (LAFCA) dla najlepszej aktorki drugoplanowej za "Idę". Zasłużona nagroda. Jeszcze raz gratuluję!

Mam nadzieję, że Pani Agata zmieni zdanie i pojedzie jednak do USA promować swoją kandydaturę na nominację do Oscara. Na konkurencyjnym portalu przeczytałem, że nie ma takiego zamiaru, być może inne zobowiązania. Wydarzenia sprzed kilkudziesięciu minut pokazały, że jest o co walczyć.

użytkownik usunięty
cxap

Amerykański dystrybutor filmu dysponuje skromnym budżetem. Nie sądzę, że stać go na kampanię dla Pani Agaty. A żeby obecnie mieć szansę na nominację do Oscara trzeba wydać minimum kilkaset tysięcy dolarów na kampanię. Wielka szkoda, ale nagroda LAFCA to i tak ogromne wyróżnienie.

Ten sam dystrybutor dystrybuował w USA "The Deep Blue Sea", wprawdzie Rachel Weisz nie była nominowana do Oscara, ale do Złotego Globu już tak, przy okazji wygrywając w Nowym Yorku. Może Kulesza wyrówna przynajmniej rekord Joanny Pacuły z 1988 roku. Nominacje do Złotych Globów już za kilka dni...

cxap

Kto wie, może będzie zaskoczenie i nominacja do Oscara? Bo niby czemu nie? Film dostaje kolejne nagrody i członkowie Akademii na pewno to widzą.

gry270

Ja tu upatruje nadzieje w precedensie Animal Kingdom. Nominowana do Oscara w 2011 została wówczas Jacki Weaver. Notabene też zaczęła od nagrody krytyków z LA. Film wprawdzie dystrybuował Sony Classics, ale wierzyć mi się nie chce, że dystrybutor wydał setki tysięcy dolarów na kampanie przed-oscarową dla niemalże anonimowej w USA aktorki, która wystąpiła w filmie, który nie zarobił w amerykańskich kinach nawet 1/3 tego co "Ida".

cxap

Nic się o tym u nas nie mówi, ale...

2014 online film critics nominations:

Best Supporting Actress:

Patricia Arquette, "Boyhood"
Jessica Chastain, "A Most Violent Year"
Suzanne Clément, "Mommy"
Agata Kulesza, "Ida"
Tilda Swinton, "Snowpiercer"

Plus 3 nominacje, za film nieanglojęzyczny, zdjęcia i... NAJLEPSZY FILM!

cxap

Boże, co to by było, gdyby Agata Kulesza dostała choćby nominację!

gry270

Oscary dostają Ci którzy mają szansę zaistnieć w showbiznesie, wypropować się albo już są wypromowani, ponadto niezwykle rzadko zdarza się by nominowana była aktorka z produkcji nieanglojęzycznej( innej niż francuskiej, włoskiej czy np. niemieckiej). Brak nominacji do złotego globa też nie wróży sukcesu. Trzeba się skupić raczej by film dostał nominację/ nagrodę. Na to są znacznie większe szanse.

Zuo22

Niestety, liczy się kasa i promocja. Nie zdziwię się jak po raz 100. nominują Meryl Streep czy Jessikę Chastain. Ciągle te same nazwiska...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones