Alicja Sobieraj

Alicja Sobieraj- Staszewska

6,5
131 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Alicja Sobieraj

Witam. Jestem wnukiem Alicji Sobieraj.Cieszę się,że pamięć o dokonaniach mojej babci krąży w sieci.W filmach grały trzecio planowe role,ale była wspaniałą aktorką teatralną.Występowała w teatrze w Jeleniej Górze,tam też przyszła na świat moja mama.Później Łódź i Teatr Ziemii Łódzkiej.Następny aż do końca Teatr Powszechny.Po przejściu na emeryturę jeszcze długo dabingowała w filmach,głównie produkcji państw bloku wschodniego.Może wkrótce przekaże zdjęcie babci.W obecnej chwili nie mam takiej możliwości.Pozdrawiam serdecznie wszystkich miłośników kina polskiego.Rafał Zgagacz

alaskan19

może i odpowiedz po 8 latach ale oglądam właśnie film pod tytułem "w domu" z 1976 r. i przeleciałem sobie listę aktorów i czytając twój komentarz postanowiłem przykleić się do tematu pamięci twojej babci mam nadzieje ze jeszcze żyje i ma się świetnie pozdrawiam i życzę zdrowia 3mka ;]

m13k0

Witam serdecznie. Niestety babcia zmarła 13 września 1987 roku. Pochowana jest na cmentarzu katolickim na Zarzewie w Łodzi razem z moim dziadkiem Jerzym Sobierajem,również aktorem scen polskich. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za pamięć.

alaskan19

Witam :) tym razem odpowiedź po 3 kolejnych latach ;)
namiętnie oglądam Daleko od szosy. Mam ogromny sentyment do tego serialu. I nie potrafię wytłumaczyć dlaczego, ale scena w moim ulubionym 4 odcinku, gdy główny bohater Leszek przyjeżdża do Malikowej jest taka... magiczna (od 42:36 min). Pańska babcia faktycznie i tutaj gra trzecioplanową rolę, niezwykle krótką, ale poprzez kontekst tej sceny, barwy, miejsce, doskonały dialog, te spojrzenia rzucane przez Panią Alicję tworzą spójną i piękną scenę. Gdy tylko docieram do tego fragmentu przewijam go kilkukrotnie. Żałuję, że scena ta nie jest dłuższa bądź nie ma do niej odniesienia w dalszym ciągu opowieści. W tym wszystkim cieszę się ogromnie, że od jakiegoś czasu serial umieszczono na vod w bardzo dobrej jakości.
https://vod.tvp.pl/video/daleko-od-szosy,odc-4-oczekiwanie,38194467
Powracanie do tamtych obrazków jest jak sentymentalna podróż....
Pozdrawiam serdecznie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones