Andrzej Łapicki

8,2
15 491 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Andrzej Łapicki

Dobrze że czasem poloniści każą nam np. oglądnąć Wesele. Dzięki temu dowiaduje się że istnieją tacy wspaniali aktorzy. Trzeba odkopać teraz te wszystkie filmy i obejrzeć ehhh. Swoją drogą adaptacja dramatu Wyspiańskiego świetna. A Tetmajera mam już teraz z głowy - choćby w rzeczywistości nie miał nic wspólnego z panem Andrzejem to ja go już inaczej sobie nie mogę wyobrazić...

Ajcia

Dobrze, że istnieją osoby, które doceniają stare, dobre, polskie kino, aktorstwo i literaturę. Pozdrawiam! :)

Ajcia

Podpisuję się pod twoim postem obydwiema rękoma. Idealny z niego POETA! To w ogóle najświetniejsza rola pana Łapickiego jaką do tej pory widziałem. A polubiłem go już jako lekarza w "Pannach z Wilka" (też Wajdy :) ), choć ta rola sprowadzała się do jednego króciutkiego epizodu. Jego gra wydała mi się wtedy taka... dzisiejsza, w porównaniu do innych aktorów tamtych lat. Trochę przypominał Jacka Borkowskiego... (?)

Pozdrawiam p. Andrzeja i życzę dużo zdrowia :)

Slamazzar

Faktycznie rewelacyjnie zagrł Poetę. Mi najbardziej podobal sie w "Jak daleko ztąd jak blisko". Co za rola, kosi z nóg :)

użytkownik usunięty
jamesbond007

Poeta jest arcydzielem, nie potrafię od niego odwórcić wzroku w czasie seansu. Jego magnetyzm jest powalający, Łapicki swtorzyl arcy rolę, Tetmajer w jego wykonaniu to zwieńczenie poetyckości Wesela. Lekka, dowcipna rola nieco cynicznego obserwatora, zdystansowanego ale jakże przystojnego i uwodziecielskiego jest swtorzona dla Andrzeja Łapickiego.
Czapki z piórami z głów :D

Magnetyzm, magnetyzm... myślicie, że dlaczego zagrał Starskiego w "Lalce"?
:)

Pozdrawiam

PS. Oczywiście świetny aktor.

użytkownik usunięty
eidur86

Starski jest postacią o wiele bardziej magnetyczną niż Wokulski :D

Ajcia

Mistrzem to on BYŁ.Teraz jest miszczem niestety.Po tym co ostatnio odwala z tym malzenstwem z ta dziewczyna.Odbilo staremu amantowi.

adamek28

Wątpię, żeby życie prywatne w jakimkolwiek stopniu mogło wpłynąć na legendę twórczości, nie tylko filmowej ale przede wszystkim teatralnej.

Ajcia

ach, magnetyzm, niesamowity magnetyzm... Łapicki był absolutnie boski jako Poeta w "Weselu". dokładnie taki, jaki powinien być, idealny

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones