Arkadiusz Jakubik

Arkadiusz Benedykt Jakubik

8,5
68 249 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Arkadiusz Jakubik

straciłem do niego sympatię po tym spocie. To, czy ktoś chce głosować to jest wyłączna sprawa obywatela. Jest bardzo mylne myślenie, że to jego obowiązek. Wybór prezydenta to bardzo ważna sprawa i jesli ktos nie chce poswięcic temu większej uwagi, to bardzo dobrze, ze nie idzie na wybory. Głos powinien byc przemyslany i to dokładnie. Głos na siłę jest gównem. A z tonu i słów pana jakubika wychodzi na to, ze ten kto nie głosuje jest gorszy.

MegaSzczota

bo ty pewnych spraw nie rozumiesz kolego po zawodowce - i potem sie dziwimy ze debile nami rzadza !

serbinek26

Bliżej do debila komuś, kto rzuca epitetami zamiast agumentami.

Wytłumacz mi te rzeczy, słucham.

MegaSzczota

Posłuchaj swojej dziury jak pierdzisz....

MegaSzczota

Nie chodzi o to żebyś zagłosował bez przemyślenia tego tylko o to żebyś poszedł. Bo głosowanie to jest obowiązek obywatelski. Jak nei wiesz na kogo głosować to idź i oddaj głos nieważny. Chodzi o pokazanie że interesujesz się tym co się dzieje w kraju nawet w sytuacji kiedy nie ma odpowiedniego kandydata według Ciebie. Spot był kierowany do młodych ludzi którzy mają zwyczaj olewania tego co się dzieje w kraju a następnie narzekania że jest źle. Pójście na wybory oznacza zaangażowanie w to co się dzieje.

nostradamek

dlaczego niby jest to obowiązek obywatelski? Każdy ma swoje obowiązki. Mam swoje poglądy i swojego kandydata, bo akurat mnie polityka interesuje. Ale nikomu nie każę się interesować - no bo jakim prawem? Czy w szkole dyrektor uzgadnia z uczniami czy dach uszczelnimy smołą czy płytkami jakimiś? To nie jest ich brożka. Głos na siłę, to głos dużo gorszy niż żaden głos.

MegaSzczota

Nie głosować samemu, to pozwolić innym decydować za siebie.

MegaSzczota

Może źle się wyraziłem, masz rację, to nie jest obowiązek. Chodzi mi tylko o to, i to również jest sposób w jaki ja odbieram ten spot, żeby zachęcić ludzi do wzięcia udziału w wyborach. Żeby im pokazać, że to nie jest żaden problem i jest czynność bardzo prosta. W Polsce mamy wielu ludzi którzy mówią że nie idą na wybory bo 1 głos nic nei znaczy. Zgadzam się, trudno o to żeby 1 głos przeważył przy wyborach, jednak takich ludzi są tysiące a tysiące głosów mają znaczenie bardzo duże. A jest to zjawisko najbardziej powszechne właśnie wśród młodzieży. Co więcej narzekanie że jest źle przy jednoczesnym olewaniu wyborów to jest conajmniej lekka hipokryzja. Więc nawet jeżeli nie ma na tyle dobrego kandydata na którego chcielibyśmy głosować to zawsze jest kandydat na tyle zły żeby nie chceć jego wygranej. Ja tak zrobiłem w tym roku. Nie głosowałem na tylko głosowałem przeciwko. I już takie głosowanie jest na 100% lepsze niż stwierdzenie że nei ma dobrego kandydata i olanie wyborów.

serbinek26

Właściwie sam także kiedyś ukończyłem "zawodówkę"
Czy w takim razie mam milczeć,bym nie kalał forum swym bezmyślnym bełkotem ?
Opisany spot także do mnie trafił. Nie lubię agresywnego przekazu. Być może nie był kierowany do grupy osób,do której się zaliczam ;)
Jednak trudno za to obwiniać Arkadiusza Jakubika. Zrobił to,co aktor zrobić powinien. I jak widać dobrze,skoro wzbudził takie kontrowersje. Pomysł trafiony,bo nie przeszedł bez echa.

MegaSzczota

Witam , aktora bym nie skreślał - pracuje , taka robota. A co do głosowania - to nie głosowanie często jest świadomym wyborem. Ktoś mówi idź i oddaj głos nieważny. Oj nie , w ten sposób akceptuje obecny system , daje im legitymacje akceptacji obecnego ustroju - jest frekfencja. Pozdrawiam

MegaSzczota

A co "debili po zawodówce" Znam paru profesorów kretynów i inteligentnych ludzi po podstawówce.

Sztorm68

Założyciel tematu ma rację, ludzie którzy są zmuszani przez media do pójścia na wybory nie znają się na polityce (bo gdyby się znali to by na te wybory szli sami z siebie) i głosują byle jak. Więc lepiej niech takie przygłupy siedzą w domach zamiast oddawać nasz kraj w ręce złodziei, oszustów i morderców.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones