Barbara Brylska

7,8
6 496 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Barbara Brylska
Bruno_10

Też o tym słyszałam, ale jednak padło na Braunek. Czytałam kiedyś kiedy kręcono już Potop to jeszcze nie było głównej aktorki do roli Oleńki, pierwsze sceny kręcono na Jasnej Górze. Po obejrzeniu Pana Wołodyjowskiego zrozumiałam że Brylska nadała by się do roli Oleńki. Nie wiem czy to prawda a że Brylska bardzo chciała zagrać, a Hoffman ostatecznie wybrał Braunek. Szkoda, pozostaje nam tylko jej kreacja z Pana Wołodyjowskiego, jeśli chodzi o trylogię Sienkiewicza.

kabel88

nie wiem, czy taka szkoda. ja na przykład bardzo lubię Małgorzatę Braunek w roli Oleńki :)

antygrafik

Brylska też pasowałaby do roli Oleńki ale Braunek super zagrała obie aktorki bardzo lubię

użytkownik usunięty
kabel88

Był zorganizowany ogólnopolski plebiscyt na rolę Oleńki i wygrała pani Brylska. Jednak układy spowodowały, że zagrała pani Braunek. Pani Brylska nigdy nie oskarżała o to Pani Małgorzaty Braunek. Układy w środowisku filmowców spowodowały taką decyzję.

Ostatnio czytałam że Daniel Olbrychski wstawił się za Braunek, żeby właśnie to ona zagrała w Potopie role Oleńki.

użytkownik usunięty
Ruby_Angel

Na youtubie jest filmik "7 niebo" "8 niebo" z Jej udziałem. Dokładnie opowiada o tej sytuacji.

Dziękuję za ten link. Niezwykle ciekawy wywiad, o którym pewnie bym nawet nie wiedział.

Ruby_Angel

A ja, że Hoffman wspominał, że z Brylską nie pracowało się na planie najłatwiej.

kabel88

Faktycznie, akurat jej postać z "Pana Wołodyjowskiego"j bardziej przypadła mi do gusta niż ta z "Faraona"; też bym ją widział w "Potopie".

Bruno_10

szkoda, że nie zagrała

Bruno_10

Tak, Brylska miała być Oleńką. Lubię Braunek i podoba mi się w tej roli, ale pomyśleć, że Oleńka mogła wyglądać tak: http://filmpolski.pl/fp/index.php?fotos=162920_4&galeria=141232
Jedyny plus takiego rozwiązania to uniknięcie sytuacji, jak z Olbrychskim, który w każdej części trylogii zagrał kogoś innego. Brylska była idealna do roli Krzysi i taką ją zapamiętamy :)

Bruno_10

Poczytajcie sobie:

http://plejada.pl/newsy/legendy-prl-barbara-brylska-polska-brigitte-bardot/hqhf5 s

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones