Bartłomiej Kotschedoff

6,8
5 813 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Bartłomiej Kotschedoff

W serialu Bodo kradnie każdą scenę, ma chłopak talent.

albito

Jak pierwszy raz go zobaczyłam to myślałam że Dymsza zmartwychwstał :o

crimal

Otóż to! :D Wielki opad szczeki, bo on ma to COŚ z Dymszy.

basiek_10

Chyba genialniej nie mogli dobrać aktora, mógłby być jego synem ;)

crimal

nie mogę zrozumieć waszych zachwytów, przecież to straszna miernota nie aktor.

Lenka_88a1

Nie znam go z innych ról i oceniam tylko to co widziałam w "Bodo"

crimal

A tam był genialny

albito

Zgadzam się! Jest genialny!

albito

Chciałem właśnie zacząć temat o identycznej treści i co żeś zrobił(a)!!!! PS Zgadzam się z tobą!!

albito

Dokładnie to samo chciałam napisać. Rola może nieduża, ale duże brawa się za nią należą!

albito

Potwierdzam. Bartłomiej Kotschedoff to urodzony Adolf Bagiński czyli Dymsza. W sumie tak sobie pomyślałem, że jak skończy się serial "Bodo" to TVP mogła wyprodukować spin-off właśnie o Dymszy koniecznie Kotschedoffem w roli głównej.

Wiencor

Adolf Bagiński vel Adolf Dymsza.W skrócie pochodził z rodziny robotników,mega-komediant mający ten rzadki dar że gdy wypowiedział na scenie czy za kamera dwa zdania wszyscy się śmiali wg swiadków równie dobry potrafił być w roli dramatycznej co było widać w teatrze tylko filmowcy go zaszufladkowali w komika.Ogólnie człek wesoły czasami aż za wesoły czym denerwował kolegów i koleżanki.Nie przestał imiennik Hitlera grać podczas okupacji czym niektórzy brali go za kolaboranta Historycy twierdzą że o kolaboracji nie mogło być mowy),nie przestał grać w filmach za komuny w przeciwieństwie do np Żabczyńskiego-czyli za każdej władzy potrafił znaleźć sobie miejsce=po polsku 'kontrowersyjny" gość.Pod koniec życia dostał fiksum dyrdum,córka Anita Dymszówna oddała go do ośrodka na Górze Kalwarii gdzie dokonał żywota.Za ten czym Anitę też aktorkę dumne środowisko artystów zjadło rozpiło i przyczyniło się do przedwczesnej śmierci.I moim skromnym zdaniem powinni zrobić kolejny serial" Dymsza" ze 13 odcinków z Kotchedoffem. Spin-off o Anicie.zaapelujmy do Kurskiego niech krecą!

dzonydep

Żabczyński po wojnie wybrał teatr zamiast kina.
Co do Adolfa Dymszy to czytałem w jakiejś książce, że córka chciała się nim opiekować jak zaczął tracić słuch. Problem był taki, że nie mieli środków na leczenie i opiekę, więc Anita Dymszówna zmuszona była oddać ojca do Domu Opieki. Potem całe środowisko aktorskie miało jej to za złe i się od niej odwróciło. Dlatego serial "Dymsza" byłby dobrym rozwiązaniem dla ludzi, którzy są ciekawi jak to było naprawdę.

albito

Ja również się zgadzam. :)

albito

Zgadzam sie z Toba ze kradnie sceny ale tez rola tego wymagala.Po prostu Dymszy nie daloby rady zagrac inaczej.Ten facet taki byl.Aktor super,moim zdaniem lepszy niz Bodo,w ogole jeden z lepszych wtedy.Nie wiem czy widziales film SKARB z 1948 z Dymsza wlasnie.Jezeli nie widziales to goraco polecam.Dla kogos kto lubi stare,polskie filmy to jest pozycja obowiazkowa.Tak samo jak ZAKAZANE PIOSENKI.POZDRAWIAM

skolim_filmweb

Ja mam SKARB na DVD.Na prawdę genialny film!

albito

Jak pierwszy raz go zobaczyłem, to nie odpowiadała mi jego zbyt zmanierowane dogrywanie Dymszy, byłem zdziwiony, że gra w taki sposób, kiedy cała reszta przyjęła bardziej współczesną konwencję, później się przyzwyczaiłem, choć nadal nie do końca rozumiem koncepcji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones