Chris BurkeI

Christopher Burke

7,0
126 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Chris Burke

Dzieki niemu powstalo powiedzenie "Jestes KORKI " albo wygladasz jak KORKI--mial wielki wplyw na spoleczna sytuacje dorostajacego pokolenia w Polsce :):):):)

psychoboy25

chyba tak. kiedy ten serial 'lecial' w TV mialam nie wiecej niz 7 lat i z filmu pamietam tylko 3 postacie, jest to: Corky, Jesse i Rebecca...

psychoboy25

haha ta dokładnie zawsze mawiało się "korki taczer z ciebie", albo "korki jesteś",albo ty Dałnie",myślałem że nie żyje

phil_anselmo

No rzeczywiście....wyzwiska urągające chyba tylko debilom spod śmietnika. Idź się lecz matole.

Zandarm

ej no ale to była podstawówka, dzieciaki są głupie, nie ma co się obruszać. nigdy nie śmiałem z upośledzonych dzieci, ale pamiętam, że teksty o korkim rzeczywiście były.

kangur_msc_CM

Niestety u mnie w podstawówce słowo Korki było jednym z podstawowych zwrotów w słowniku słów obraźliwych :-((

Zandarm

No rzeczywiście... znasz się na psychice dzieciaków i to szczególnie tych , które dzieciństwo przypadało na lata 80-te. Dzieci zawsze są okrutne. Gorzej jeśli dorosły śmieje się z takich żartów, ale nie o tym tutaj mowa.

psychoboy25

masz racje ta postać i aktor ją grający to legenda. wtedy zespół davna był raczej tematem tabu. Corki Thatcher to taki amerykański Maciek z Klanu. Tylką z tą różnicą, że Corkiego wszyscy podziwiali, a z Maćka kilku debili zrobiło sobie jaja, a reszta to powtarza.
Chyba i jedna i druga postać miała na celu pokazanie że niepełnosprawni też istnieją i mogą normalnie żyć, tylko w Polsce nie bardzo to wyszło

psychoboy25

prześmieszne żarty :] chyba tylko mnie nie fascynują takie 'dowcipaski':]

ktos15_15

chłopie my się z tego śmiali jak po 10 lat mieliśmy, już widzę jaki poważny byłeś mając tyle lat... pfff... to dopiero żart

psychoboy25

W sumie, to masz trochę racji. Pamiętam określenie "ty korasie".

Piramidoglowy

U mnie w domu jeszcze do dziś, gdy z siostrą się sprzeczamy, ona zwraca się do mnie - Korki, a ja do niej - Amanda (żona Korkiego). Hehee. Bardzo fajny był ten serial.

mkskala

Mnie tez to jakos nie smieszy.
Co do Crisa Burke - hm. Jak na moje to na serio sobie swietnie radzi. Tylko podziwiac i bic brawo. Oby tak dalej:)

psychoboy25

a ja pamiętam tekst: "brzydkie oczy masz i Corkiego tważ"

Johnson_3

twarz xxxxxxxxxxxxxxxxxx xx xxx xx

Johnson_3

oj tak... pamiętam to. Wyzwanie kogoś od Korkiego w tamtych czasach równało się prawie z jego wykluczeniem społecznym w podstawówce.

psychoboy25

Gościu to Legenda!Will Smith w Jestem Legendą to nic przy nim!To dzięki niemu ten na górze to KORAS!!!

użytkownik usunięty
psychoboy25

Też pamiętam, a jak ktoś nazwał mnie korki to w taki szał wpadałem, że hej. HAHAHAH,

psychoboy25

w jakich latach funkcjonowały te 'określenia'? serial oglądałam, ale pseudożartów ukutych na bazie postaci nie pamiętam zupełnie...

Cosette_2

no to nie wiem na jakim świecie żyjesz...

Razjel

myślę że od roczników 90 w górę nie wiedzą o co chodzi - no offence, po prostu serial w polsce był popularny gdy te roczniki były jeszcze za młode.

Boskigrom

no to się wszystko wyjaśniło. należę do tego pokolenia.

Boskigrom

Dokładnie! Rocznik 82’ pozdrawia:)

Cosette_2

Było to na samym początku lat 90. Dobrze pamiętam funkcjonujące wtedy słowa "korki" a potem "koras", były to srogie obelgi wtedy wśród podwórkowej dzieciarni.

skorzeny

Były też inne
Stivenek-pedał
Larry,Murdock -idiota

giovanni50

Haha dokładnie, ciepły Stiven, popkultura wtedy niby tak bogata a tą samą żyła cała Polska. Dzisiejsze czasy pewnie nie będą aż tak ciepło wspominane przez obecnie dzieci, początek lat 90 miał w sobie wielką magię.

seastian

Dzisiaj mają fejsa i dostęp do gier na kompie czy play station. Moje pokolenie musiało większość rzeczy oprzeć na własnej wyobraźni. Z kolei seriale takie jak Dzień za dniem czy Dynastia stanowiły podstawową rozrywkę ( oprócz teleranka z lat 80-tych czy Dropsa). Do tego dochodziły komiksy w Świecie młodych i te kupowane gdzieś na bazarach czy VHS-y z kopiami znanych filmów z Van Dammem.

armarange

Nie zapominaj o gazetach typu Bravo i Popcorn, w których były plakaty które się kleiło po ścianach w domu :-)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
800dpi

Oj tak pamiętam Chrisa z tego serialu

psychoboy25

za rolę chłopca z zespołem downa powinien dostać oscara. był taki naturalny.

KristofGee

Przecież on ma zespół Downa

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones